Łukasz Szewczyk25.02.2014 (17:49)1 komentarz

ZTE prezentuje nowe smartfony z Firefox OS

ZTE zaprezentował w Barcelonie na Mobile World Congress dwa nowe, innowacyjne smartfony z systemem operacyjnym Firefox OS - ZTE Open C i ZTE Open II.
ZTE Open C
ZTE Open C
ZTE Open C jest jednym z pierwszych urządzeń przystosowanych do pracy w najnowszej wersji Firefox OS i zaprojektowanym tak by zoptymalizować stosunek ceny urządzenia do jego jakości. Z kolei ZTE Open II jest unowocześnioną wersją popularnego ZTE Open, który został wprowadzony do sprzedaży przez Telefónicę w sześciu krajach w 2013 roku.
ZTE Open II
ZTE Open II
Oba telefony pracują w oparciu o Firefox OS - jest otwartym systemem operacyjnym opartym na technologii sieciowej. Jego prosty interfejs użytkownika oferuje pełen zestaw funkcji i aplikacji stworzonych w technologii HTML5, takich jak aparat, komunikator, SMSy i gry. Korzystanie z aplikacji sieciowych zużywa mniej zasobów urządzenia. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z wyższej wydajności w bardziej przystępnej cenie. ZTE Open C umożliwia dwukierunkową synchronizację kontaktów oraz posiada unikalną, adaptacyjną i szybką funkcję wyszukiwania.

ZTE Open C zapewnia wysoką wydajność działania dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm 200 Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz na rdzeń. Ponieważ system operacyjny Firefox OS potrzebuje mniej zasobów, dzięki czemu jest mniej energochłonny, bateria o pojemności 1400 mAh ZTE Open C pozwala na oglądanie filmów lub słuchanie muzyki
przez sześć do ośmiu godzin. ZTE Open C oferowany będzie w sześciu wersjach kolorystycznych - ciemnoniebieskiej, jasnoniebieskiej, turkusowej, czerwonej, białej
i pomarańczowej.ZTE jest przekonane, że system operacyjny Firefox na urządzenia mobilne ma przed sobą wielką przyszłość. Producent zakłada sprzedaż Open C i Open II na poziomie miliona sztuk
do końca roku 2014. W przyszłości ZTE zamierza rozwijać linię smartfonów działających
w oparciu o system Firefox, zarówno tych z niższej jak i z górnej półki. Do 2015 roku ZTE planuje wypuścić jeszcze jeden smartfon z systemem Firefox OS i 4,5 calowym wyświetlaczem.

Smartfony z Firefox OS są kluczowym elementem strategii rozwoju ZTE w Europie i Ameryce Łacińskiej, gdyż ze względu na swoją przystępną cenę nadają się dla klientów rozpoczynających swoją przygodę z tymi urządzeniami.

ZTE Open C specyfikacja:
System operacyjny: Firefox OS
Sieć: GPRS/WCDMA/HSPA+
Aparat: 3 Mpx
Ekran: 4 cale WVGA (800 × 480 pikseli)
Procesor: dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon 200 / 1.2 GHz na rdzeń
Pamięć: 512 MB RAM + 4 GB ROM
Bateria: 1400 mAh
Wymiary: 126 × 64.7 × 10.8 mm

ZTE Open II specyfikacja:
System operacyjny: Firefox OS
Sieć: GPRS/WCDMA/HSPA+
Aparat: 2 Mpx
Ekran: 3.5 cala HVGA (480 × 320 pikseli)
Procesor: MSM8210 / 1.2 GHz
Pamięć: 256 MB RAM + 2 GB ROM
Bateria: 1150 mAh
Wymiary: 118 × 61 × 10.5 mm

Komentarze (1 - 1 z 1)

ZTE Open II to ten za 25$?
 2