Łukasz Szewczyk26.03.2014 (14:16)31 komentarzy

Smartfony z DVB-T wkrótce w Cyfrowym Polsacie i Plusie

Wkrótce komórkowa sieć Plus oraz Cyfrowy Polsat jako pierwsi na rynku polskim zaproponują klientom smartfony ze zintegrowanym tunerem DVB-T, które umożliwiają oglądanie kanałów nadawanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Planowany jest także dostęp do TV Mobilnej.
Smartfony z DVB-T wkrótce w Cyfrowym Polsacie i Plusie
Jak przekonują operatorzy, takie rozwiązanie zapewnia najbardziej efektywne wykorzystanie pasma do transmisji telewizji, nie korzysta z internetowej transmisji danych i nie generuje kosztów z nią związanych. Dzięki nowym urządzeniom klient będzie mógł oglądać wszystkie bezpłatne kanały naziemnej telewizji cyfrowej, zarówno w jakości SD, jak i HD, a także planowane jest wdrożenie dostępu do płatnej oferty usługi TV Mobilna, która dzisiaj oferuje pakiet 8 telewizyjnych i 12 radiowych kodowanych kanałów premium.
TV Mobilna 4,5” Android Smartphone
TV Mobilna 4,5” Android Smartphone
TV Mobilna 5” Android Smartphone
TV Mobilna 5” Android Smartphone
Zastosowanie w jednym urządzeniu technologii internetowej transmisji danych i DVB-T to najbardziej efektywny z punktu widzenia konsumpcji pasma sposób dostarczania użytkownikowi multimedialnej rozrywki. Dzięki zintegrowanemu tunerowi DVB-T klienci będą mieli dostęp w swoim smartfonie do szerokiej oferty telewizyjnej dostarczanej drogą rozsiewczą, która nie zajmuje pasma sieci telekomunikacyjnej, a jakość usługi zawsze będzie najlepsza - niezależnie od tego czy będzie z niej korzystał jeden czy kilka milionów użytkowników.

TV Mobilna 5,7” Android Phablet
TV Mobilna 5,7” Android Phablet
TV Mobilna 7” Android Tablet
TV Mobilna 7” Android Tablet
Przypomnijmy, że usługa TV Mobilna - działająca w technologii DVB-T - została uruchomiona 4 czerwca 2012 toku. W jej ofercie znajdują się stacje z czterech kategorii tematycznych: sportowe Polsat Sport i Polsat Sport Extra, filmowe Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, informacyjna Polsat News, dziecięca Nickelodeon oraz rozgłośnie: RMF FM, RMF Maxxx, Radio Zet, Antyradio, Radio Plus, Radio PiN, TOK FM, ROXY FM, Radio Złote Przeboje, Eska Rock, Radio Bajka, Moje Polskie Radio. Z TV Mobilnej można korzystać zarówno na wybranych urządzeniach przenośnych, jak i na domowym telewizorze. Dzisiaj do jej odbioru służą dwa dekodery - kieszonkowy M-T 5000 oraz domowy T-HD 1000 produkcji Cyfrowego Polsatu. Do korzystania z niej nie jest potrzebne połączenie z Internetem, co oznacza, że usługa nie wykorzystuje transferu danych i w związku z tym nie generuje opłat z tego tytułu. Jedynym ponoszonym przez użytkownika regularnie kosztem jest miesięczna opłata abonamentowa za pakiet kanałów kodowanych. Dekodery do odbioru TV Mobilnej dają dodatkowo dostęp do 23 ogólnodostępnych stacji (FTA) nadawanych w ramach multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej, takich jak: Polsat, TVN, Polsat Sport News, TV4, TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Kultura, TVN 7, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Regionalna, TV6, Plus, Plus 2, Polo TV, Eska TV, ATM Rozrywka, TTV, TVP ABC, TV Trwam, Stopklatka TV.

Pakiet kanałów płatnych kodowany jest w systemie dostępu warunkowego holenderskiej firmy Irdeto, będącej jednym z liderów międzynarodowego rynku w dziedzinie zabezpieczania treści cyfrowych.

Komentarze (1 - 10 z 31)

to będzie niezwykłe przeżycie móc oglądać reklamy na telefonie. Chyba każdy z nas o tym marzył. Liczę, że do tego będzie krótka, 36 miesięczna umowa :)
 7  
Ja non stop ogląda reklamy, na youtube, na stronach, na VOD, na kanałach Live w Ipla. Nic to nie zmienia. Zmienia jednak to, że obciążenie sieci komórkowej masz gdzieś i opłaty za transfer. Oglądasz za free bez żadnych wymagań, logowań, nawet bez dostępu do internetu i karty SIM>
 15  
@polko
Zapominasz o jednym. Bez porządnej anteny zęwnętrznej nie odbierzesz dvb-t.
Więc te urządzenia z abteną wbudowaną, to zdadzą egzamin może przy samym nadajniku:-)
 10  
Tylko pozostaje jedno zasadnicze pytanie - co ogladać na tych kanałach ???.
Reklam juści wystarczy .
 6  
Zdaję sobie sprawę, że niektórzy łapią tv naziemną z 60 km, zależy od mocy nadajnika, anteny, terenu po drodze. Tylko ja w Warszawie mam od nadajnika od 10-20 km, zależy gdzie przebywam i uwierz mi łapie bez problemu na takim badziewku jak Conceptronic. Nie wiem jakiej jakości są te wbudowane akurat w te smartfony co oferuje CP/Plus. Na zewnątrz na działce, w samochodzie itp. myślę, że bez problemu każdy złapie.
 6  
Raczej Puls, Puls2, a nie plus, plus2
 7  
jak antenka wysuwana do której mozna sobie dokrecić druta to ok , a jak jakis badziew z całkowicie wbudowaną anteną to lipa po calej lini
 8  
o jej , na co oni licza w tym plusie. Ach ten Zygmunt stara sie upchać nietrafiony biznes z mux4 ale słabo to mu idzie.
 4  
Kolego z dobrą anteną to w wielu miejscach można odebrać dvb-t. Takie urządzenie nie kupuje się jednak po to żeby sobie w domu pooglądać w dobrym zasięgu, tylko po to żeby było mobilne. Jeśli ma działać tylko w wybranych miejscach przy bardzo sprzyjających warunkach to szkoda na to pieniędzy ;)

To co Ty podajesz ma antenę wysuwaną. Zwróć uwagę na specyfikację techniczną tych urządzeń na obrazkach. "Telewizja DVB-T: Wbudowana antena".
Powodzenia w oglądaniu dvb-t na czymś takim ;)))
 3  
@pabloki: To jest biznes, jak nie rozumiesz to won na lekcje ekonomii i zarządzania !!! Polsat/Plus/Grupa ZSŻ inwestują swoje pieniądze, a nie podatników ! Więc jeżeli stracą to Ciebie to nie obchodzi ! Jak zyskają to Ciebie to obchodzi bo zaoferują jeszcze więcej lepszych usług !
 3