Łukasz Szewczyk10.04.2014 (11:02)31 komentarzy

UPC Polska rozpoczyna testy internetu 500 Mb/s

UPC Polska od czwartku (10 kwietnia 2014 roku) rozpoczyna testy najszybszego internetu na polskim rynku - szybkości pobierania danych Fiber Power 500 Mb/s, w którym mogą wziąć udział dotychczasowi klienci UPC.
UPC Polska rozpoczyna testy internetu 500 Mb/s
Dziś ponad 2,5 mln gospodarstw domowych, będących w zasięgu dwukierunkowej sieci UPC Polska, może korzystać z internetu o prędkości do 250 Mb/s. Teraz UPC rozpoczyna testy najszybszego internetu w Polsce - dostępu do szybkości 500 Mb/s - Fiber Power 500. Mogą do nich przystąpić klienci z Krakowa, Łukowa, Łodzi, Pułtuska, Warszawy i Zakopanego.
Klienci UPC Polska doceniają szybkość internetu, jako jeden z najważniejszych wyznaczników jakości usług. Wskazują też na to wyniki najnowszej Diagnozy Społecznej 2013, w której czytamy, że jakość dostępu do sieci ma istotne znaczenie dla możliwości korzystania z tego medium. Z danych Diagnozy wynika, że im większą przepustowość łącza posiadają klienci, tym intensywniej i bardziej wszechstronnie korzystają z internetu. Potwierdzają to też dane o rosnącej liczbie użytkowników sieci wybierających coraz wyższe prędkości. Na koniec 2013 r. już 75,4 proc. klientów UPC Polska korzystało z dostępu o prędkości co najmniej 30 MB/s.

Jak przystąpić do testów
Na klientów UPC chętnych do testowania operator czeka do 22 kwietnia. Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie upc.pl. Informacja o zakwalifikowaniu się do testów poprzedzona będzie sprawdzeniem warunków technicznych w danych lokalizacjach. Testerzy otrzymają na czas testu usługę Fiber Power 500 w cenie, jaką płacą aktualnie za usługę internetową. Najbardziej aktywni mają szansę zachować Fiber Power 500 do końca trwania ich umowy.

Komentarze (1 - 10 z 31)

Niech się tak nie spieszą, bo w tym tempie to za jakieś 3 lata nie będzie jak podłączyć tego Internetu do komputera. No chyba że operator będzie w promocji za złotówkę oferował sieciówkę 10 Gigabit na USB 3.0 albo PCIe :).
 8  
Tylko po co Pani Krysi 500 Mb/s ?
Proponuje zająć sie ofertą programową np. nsport.
 23  
U mnie już dawno ale lokalny dostawca: http://www.speedtest.net/my-result/3305836115
 4  
A kiedy łaskawe upc wywiąże się z 2 obietnicy, czyli platformy HORIZONT miała być i co nadal jej brak. ?
 7  
okolice Mielca max 514 kb/s ;(
 3  
po co to komu??!! zeby wiecej i plynniej reklamy ogladac ?
lepiej niech uzupełnią ofertę programową bo znaczących braków jest coraz to więcej! Widz powinien mieć wybór i sam decydować jaki kanał TV go najbardziej interesuje
 6  
A KIEDY DO KURWY NEDZY W KONCU DAJOM-------------------MGM HD I NSPORT HD
 12  
"(...) najszybszego internetu na polskim rynku", a ja pamiętam jak kilka lat temu już w Polsce właśnie, ktoś zaoferował 1Gb/s... to ciekawe, że nagle 500Mb/s jest najszybsze...
 5  
szkoda, że nie 1GBit/s... :D
 8  
hehe a upload 2 Mbps :D ?
ISP ocknijcie się, nikt już nie patrzy na prędkość DL, ludzie już są bardziej świadomi. Zadbajcie o przyzwoity UL i pingi
 16  

Polecamy