Łukasz Szewczyk20.08.2014 (12:43)36 komentarzy

GigaKablówka, internet do 300 Mb/s i TV - nowa oferta Netii na sieci dawnego Aster

Mieszkańcy Warszawy i Krakowa mogą już skorzystać z usług nowej GigaKablówki, czyli usług na sieci HFC dawnego Aster, którą Netia kupiła od UPC Polska. Netia zaoferowała internet nawet do 300 Mb/s i nową ofertę pakietową, np. internet z TV już za 39,90 zł.
GigaKablówka, internet do 300 Mb/s i TV - nowa oferta Netii na sieci dawnego Aster
Modernizacja sieci HFC dawnego Aster dokonana z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań sieciowych DOCSIS 3.0 pozwoliła Netii na zaoferowanie jednych z najszybszych usług internetowych w Polsce. Najszybsza opcja prędkości pobierania danych to aż do 300 Mb/s. Cena takiej usługi (z e-fakturą i umową na 12 miesięcy) wynosi 49,90 zł miesięcznie i obejmuje nowoczesny router WiFi bez dodatkowych opłat. Dostępne są też wolniejsze warianty: do 20 Mb/s w cenie 29,90 zł oraz do 100 Mb/s za 39,90 zł miesięcznie.
Należąca teraz do Netii sieć po dawnym Aster dociera do około połowy mieszkań w Warszawie i znacznej części lokali w Krakowie. Oferta na tej sieci jest niezwykle atrakcyjna. To już druga, po wprowadzonej niedawno marce Dropss, tak atrakcyjna oferta Netii, początkująca zasadnicze zmiany w podejściu do rynku. Naszą ofertę na sieci HFC wyróżnia też bardzo szybki, wysokiej jakości dostęp do internetu, dlatego wierzę, że znajdzie ona uznanie wielu Klientów - powiedział Tomasz Szopa, Dyrektor Generalny Rynku Klientów Indywidualnych w Netii
Klienci wybierający pakiet: internet plus TV, za internet o prędkości do 20 Mb/s zapłacą tylko 4,90 zł miesięcznie a za cały pakiet 39,90 zł miesięcznie. Internet o prędkości do 300 Mb/s przy zakupie z TV, to koszt 24,90 zł miesięcznie (pakiet od 59,90 zł miesięcznie).

GigaKablówka - ulotka
GigaKablówka - ulotka
Telewizja w Netii to do wyboru blisko 180 kanałów w cyfrowej jakości, w tym blisko 60 kanałów HD. Minimalna kwota abonamentu TV to 35 zł w tym pakiet Na Start w cenie 15 zł. W ramach pozostałej kwoty klienci mogą dowolnie kształtować swoją ofertę, wybierając z kilkunastu pakietów tematycznych. Usługa telefoniczna jest dostępna za dodatkową opłatą w wysokości zaledwie 5 zł miesięcznie.
Dodatkową zaletą oferty Netii jest fakt, iż pierwsza usługa multiroom, w ramach której oferowany jest dekoder a identyczną ofertą cyfrowej TV jak przy usłudze podstawowej, kosztuje tylko 1 zł. Każda kolejna usługa multiroom to koszt 15 zł miesięcznie.

Łączna liczba lokali w zasięgu sieci HFC po dawnym Aster, na której usługi może świadczyć Netia to około 314 tys. lokali w Warszawie i około 106 tys. w Krakowie. Cały potencjał trafi do sprzedaży do końca listopada br. W sierpniu sprzedaż będzie się odbywać na sieci docierającej do 175 tys. lokali w Warszawie i 40 tys. mieszkań w Krakowie.

Warto pamiętać, iż zgodnie z decyzją Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wszyscy klienci dawnego Aster, którzy podpiszą umowę z Netią (niezależnie od rodzaju łączącej ich obecnie umowy z UPC Polska),mogą bez konsekwencji rozwiązać umowę z UPC Polska. Takie uprawnienie przysługuje w ciągu 6 miesięcy od daty rozpoczęcia świadczenia usług w danej lokalizacji na bazie sieci Aster przez Netię.

Komentarze (1 - 10 z 36)

telewizja w technologii streaming: rozdzielczość 1280x720, dźwięk 2.0, brak napisów, opóźnienie 30 sek., słaba płynność obrazu
więcej na forach hdtv i sat-k
 6  
No to do widzenia, kochane UPC... znajdźcie innego jelenia, który będzie wam bulił kasę :)
 7  
ciekawe jaki upload
 1  
Ciekawe czy na kablach Aster bedzie technologia streaming czy normalna..
 1  
na kablach Astera też będzie streaming z Playerem Netgem N7700
 4  
Jak jakość streamowa to ja dziękuję za taką GigaKablówkę... Ale dobrze że chociaż dołączy konkurencja w budynkach gdzie jest UPC na ktora bedzie mozna sie powolywac w negocjacjach utrzymaniowych z UPC
 5  
Oferta dumpingowa a tylko dla tego że szanowna Netia kupiła dostęp do sieci,a nie bazę klientów, oj nie ładnie Netio nie ładnie..Ciekawe czy projekt o kryptonimie Jupi*** okaże się klapą czy nie!
 0  
Awy jestescie jelenie ze odchodzicie do netii bo to co oni wyrabiaja to sie po prostu nie miesci w glowie jeszcze bedziecie wracac z podkulonym ogonem tylko ze Wy uznaliscie teorie wszedzie jest dobrze gdzie nas nie ma. Ta firma dziala podobnie jak kiedys TP dzisiejsze Orange chcecie byc robieni w bambuko prosze bardzo
 5  
Nie wiem, jak zachowuje się Netia, ale UPC święte też nie jest - starych klientów mają głęboko w d..., jedyna metoda na znośne ceny to zagrozić im nieprzedłużeniem umowy, a i tak niewiele to daje, bo pozbyli się konkurencji i leją na abonentów. Jakość usług w praktyce taka sobie, dziwaczne routingi po Polsce, bo oszczędzają koszty... Mam nadzieję, że pojawienie się oferty Netii sprawi, że UPC otrzeźwieje i obniży swoje wzięte z sufitu ceny.
 8  
W negocjacjach z UPC wiele zależy od tego czy ma sie konkurencje w budynku. Jak nie ma konkurencji to sa zbyt pewni siebie...
 5