Łukasz Szewczyk04.11.2014 (12:37)1 komentarz

Notebook Lenovo Yoga 3 Pro dostosowuje się do preferencji użytkowników

Na polskim rynku debiutuje nowy notebook Lenovo Ultra Slim YOGA 3 Pro, który dzięki inteligentnemu oprogramowaniu Harmony dostosowuje się do preferowanych aplikacji i ustawień użytkowników.
Lenovo YOGA 3 Pro
Lenovo YOGA 3 Pro
13-calowy YOGA 3 to eleganckie urządzenie zapewniające użytkownikom wydajność oraz funkcje sprzętowe i programowe, które dostosowują się do potrzeb użytkowników. YOGA 3 Pro posiada także płaską i lekką konstrukcję z nowym zawiasem przypominającym bransoletkę od zegarka, ekran QHD+ oraz Harmony -- intuicyjnie obsługiwane oprogramowanie Lenovo, które dostosowuje się do preferencji użytkowników korzystających z notebooka w różnych sposobach pracy.
Lenovo YOGA 3 Pro
Lenovo YOGA 3 Pro
Model YOGA 2 Pro stał się synonimem lekkiej i płaskiej konstrukcji. Nowy YOGA 3 Pro idzie jeszcze dalej w tym kierunku: jest o 17 proc. bardziej płaski i ma zaledwie 12,8 mm grubości, co oznacza, że po otwarciu jest cieńszy od ołówka. Jest także lżejszy -- waży tylko 1,19 kg, czyli mniej niż butelka wody, a w porównaniu z poprzednikiem również cieńszy o 14 procent.

Rozwijając koncepcję technologii komputerowych dostosowujących się do użytkownika oraz dopełniając funkcje sprzętowe notebooka YOGA, firma Lenovo opracowała nowe oprogramowanie Harmony. Harmony umożliwia użytkownikom notebooka YOGA poznawanie aplikacji i dostosowywanie ich działania. Kiedy użytkownik czyta e-book, Harmony automatycznie dostosowuje jasność i temperaturę barwową ekranu do oświetlenia w otoczeniu.

Podczas korzystania z oprogramowania do prezentacji Harmony może w zależności od sposobu włączyć sterowanie gestami lub dotykowe, a podczas oglądania wideo może dostosować ustawienia dźwięku. Harmony rozpoznaje i optymalizuje warunki działania ponad 50 najpopularniejszych aplikacji. Harmony rekomenduje także aplikacje uznawane za przydatne przez innych właścicieli notebooka YOGA oraz udostępnia skróty do aplikacji używanych najczęściej w każdym ze sposobów.

Lenovo YOGA 3 Pro
Lenovo YOGA 3 Pro
Jasny i wyraźny ekran o rozdzielczości QHD+ 3200x1800 sprawdza się podczas każdego zadania -- edycji zdjęć w sposobie laptopa, rozmów wideo w sposobie podstawki, oglądania filmów w sposobie namiotu, a także zakupów internetowych w sposobie tabletu. Wytrzymały ekran ze szkłem Gorilla Glass wytrzyma trudy każdej podróży.

Nagrania wideo brzmią dzięki wysokiej klasy głośnikom JBL z technologią Waves Audio, która automatycznie dostosowuje dźwięk w każdym z czterech sposobów. Dzięki temu dźwięk słychać wyraźnie nawet wtedy, gdy głośniki nie są skierowane na użytkownika.

Procesor Intel Core M, dysk SSD o pojemności do 512 GB oraz wbudowany układ graficzny firmy Intel umożliwiają swobodną pracę wielozadaniową, przechowywanie obszernych kolekcji multimediów oraz płynne odtwarzanie wideo. YOGA 3 Pro działa dłużej dzięki baterii umożliwiającej ponad 7-godzinne działanie1 i umożliwia szybką łącznośc w sieci Wi-Fi 802.11 a/c.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Rozdzielczość powala, szczególnie baterię bo na tak małym ekranie HD to już aż nadto. Gumowane obudowy przy jasnych wersjach kolorystycznych to też nieporozumienie, po miesiącu stawiania go na klawiaturze ni idzie niczym doczyścić kurzu który wchodzi w pory tej gumowej obudowy i wygląda to dość nieestetycznie.
 1