Łukasz Szewczyk14.11.2014 (12:44)2 komentarze

Asus zapowiada kartę graficzną Poseidon GTX 980 z chłodzeniem hybrydowym

Asus wprowadzi do swojej oferty kartę graficzną Poseidon GTX 980 z systemem DirectCU H2O, który pozwala na zastosowanie chłodzenia powietrzem lub cieczą. Osiąga ona niższe nawet o 27°C temperatury pracy w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi.
Poseidon GTX 980 z systemem DirectCU H2O
Karta ROG Poseidon GTX 980 wyposażona jest w technologie i innowacje ROG, takie jak: odporne na zakurzenia i zwiększające żywotność wentylatory, system Thermal Armor usprawniający chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic wykazujące 5-krotnie dłuższą żywotność w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. Trzy natywne złącza DisplayPort obsługują technologię nVidia G-Sync. Nie zabrakło także oprogramowania GPU Tweak, który ułatwia podkręcenie procesorów graficznych.
Karta ROG Poseidon GTX 980 z technologią DirectCU H2O może być chłodzona wodą oraz powietrzem. Użytkownik otrzymuje możliwość wyboru i niezwykle wydajne usuwanie ciepa. Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie ciepła. Dodatkowo usuwane jest ono przez miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące. Przy chłodzeniu wodą, karta ROG Poseidon GTX 980 osiąga o 27°C niższą temperaturę w porównaniu z kartami referencyjnymi. Odpowiednio wybierając chłodzenie powietrzem uzyskamy 15-krotnie niższą temperaturę.

Na pokładzie nowej karty znalazł się ekskluzywny moduł regulacji napięcia DIGI+ VRM z Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic, 10-fazowe dławiki Super Alloy Power oraz wzmocnione tranzystory są w stanie wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. Oznacza to duży margines przetaktowywania, znacznie większy niż w przypadku innych kart graficznych.Na dużą odporność składają się także pokrywa wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, które zapobiegają wyginaniu karty i zwiększają wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.

Wraz z ROG Poseidon GTX 980 otrzymujemy narzędzie GPU Tweak, które zapewnia szybką, prostą i bezpieczną kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii. Aplikacja GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym - dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Karta będzie dostępna w Polsce na początku grudnia br2014 roku. Sugerowana cena detaliczna: 2599 zł brutto. Dystrybutorzy: AB, ABC Data, Action, Incom

Komentarze (1 - 2 z 2)

Biją własne rekordy z tymi nowymi systemami chłodzenia. Dla koneserów najlepszego sprzętu gratka z całą pewnością.
 2  
karty przygotowana pod najbardziej wymagających użytkowników i świetne chłodzenie
 0