Łukasz Szewczyk28.11.2014 (15:40)6 komentarzy

Inea wybrała Play do rozwoju oferty komórkowej. LTE i rozmowy bez limitów

Co dziesiąty abonent sieci Inea, największego w Wielkopolsce operatora telekomunikacyjnego, korzysta z oferowanych przez spółkę usług mobilnych. We współpracy z nowym partnerem Play INEA upatruje szansę na dalsze rozwijanie projektu MVNO.
Z usług Inea na co dzień korzysta ponad 200 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Od 2010 roku w swoim portfolio operator oferuje dostęp do usług mobilnych - Internetu i telefonii. Do dziś pozyskał 24 tys. abonentów usług mobilnych, którzy korzystają z 27 tys. usług mobilnych - w tym 22 tys. z Internetu oraz ok. 5 tys. z telefonii. Oznacza to, iż więcej niż co dziesiąty klient INEA zamawia w pakiecie usługi mobilne jako uzupełnienie usług świadczonych stacjonarnie.
Dostęp do usług mobilnych to naturalne uzupełnienie naszej pakietowej oferty, wynikające ze strategii świadczenia kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych dla gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Ponieważ wyrośliśmy z sieci kablowej i na co dzień specjalizujemy się w rozwijaniu nowoczesnych sieci światłowodowych FTTH, do świadczenia i obsługi usług mobilnych potrzebujemy zaufanego partnera. Wybraliśmy Play - mówi Janusz Kosiński, prezes INEA
Operatorzy kablowi są jednymi z najlepiej przygotowanych firm do oferowania usług mobilnych, które są naturalnym uzupełnieniem ich standardowych usług, dlatego wierzymy, że współpraca z INEA będzie sukcesem dla obu firm - dodaje Jacek Niewęgłowski, Członek Zarządu P4 Play
W tym modelu współpracy INEA świadczy usługi mobilne jako tzw. operator wirtualny (MVNO). PLAY spełnia rolę operatora infrastrukturalnego (MNO), zapewniając dostęp do sieci mobilnej.

Dzięki współpracy z Play, sieć INEA zaoferowała klientom dostęp do sieci 4G LTE oraz rozmowy bez limitów.
W ostatnich latach oferta INEA była skrojona głównie pod klientów z grupy 50+, którzy bardzo dbają o oszczędności i zadowalają się stosunkowo niewieloma minutami w abonamencie na rozmowy. Teraz, dzięki współpracy z PLAY oraz dostępowi do sieci 4G LTE i możliwości zaoferowania nielimitowanych połączeń w atrakcyjnych cenach liczymy na pozyskanie nowych Klientów, którzy już korzystają ze stacjonarnych usług INEA. Zachętą będzie ciekawa oferta, szansa na oszczędności w budżecie domowym i jedna faktura za wszystkie usługi telekomunikacyjne - mówi Tomasz Zmyślny, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży INEA

Komentarze (1 - 6 z 6)

"Z usług Inea na co dzień korzysta ponad 200 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce" - bo nie ma innego wyboru!!!
 2  
dokładnie
 1  
Zawsze masz wybór,

tv- satelita ( nc+, cp)
bądź orange, netia
int- tak samo mobilny orange, netia, cp, plus, play,
bądź AERO

Gadanie że nie ma wyboru, bo poprostu nie sprawdziliscie czy mozecie miec cos innego albo nie chcecie miec polozonej nowej instalacji w mieszkaniu/domu.
 1  
To prawda, że firma dąży do pozycji lidera na wielkopolskim rynku ISP i to wykorzystuje, poza tym są strasznie długie umowy. Do tego jakieś afery na "przekierowywaniu portów" w poprzednich latach. Pracownicy oddolni też mi się żalą, że są delikatnie mówiąc wykorzystywani.

Trzeba też chwalić INEĘ za FTTH 250/10, oraz za to, że rozpieszcza studentów, jak i osoby starsze, naprawdę ciekawe pomysły. np akademia 50+ , pozostali muszą płacić - a jak :) , bo Mikołaj na ulotce 50% taniej jest bez_cen(n)y.

UWAGA NA TERAZ: REALNA ALTERNATYWA DO SPRAWDZENIA ;) - ŁĄCZA STAŁE

1.) Pomarańczowa Geopromocja --> Neostrada 80do/8up za 39+utrzymanie=. Warunek - trzeba być w zasięgu skrzynki superszybkiego internetu od serca i rozumu. Sprawdzamy na stronie.

2.)Kolorowe kropeczki bardzo mocno stąpają po piętach owocom. Bardzo ciekawa i godna przemyślenia oferta pod VDSL (ADSL faux pas).

2.) Następnym realnym sensownym konkurentem jest dropss pe-el ;)

3.)później z kolei można, a nawet trzeba rozejrzeć się za ISP via WIFI, bardzo często to dobra, wystarczająca dla domu oferta bez limitów, i strachu, że coś się nam skończy, o ile właściciel kamienicy pozwoli nam na instalację anteny na elewacji.

4.)Jeśli chodzi o wszystkie internety drogą komórkową jeszcze nie polecam, chyba, że przyszłe 5G króla rynku ISP - pana Zygmunta Solorza-Żaka i syna.
 0  
Bym był zapomniał dodać o dostępnej w Wielkopolsce technologii WI-MAX choćby właśnie od INEI, oraz konkurencyjnej GIGAKABLÓWCE - sprawdź czy aby nie jesteś w zasięgu :)
 0  
Play zrobiło ludzi w bambuko z tymi rozmowami "bez limitu" jak cholera!!! Zadzwoniłem do nich i już miałem podpisać umowę bo chcieli mi dać taniej telefon który w T-mobile był droższy, ale przez przypadek gość wygadał się że w taryfie za 50zł bez limitu jest tylko do sieci komórkowych, a stacjonarne i sms/mms dodatkowo płatne. A wielu moich znajomych dało się oszukać i teraz za to samo co ja mam w t-mobile płacą 10-20zł więcej. Nie wspomnę już o tym że ciągle narzekają na zasięg.
 1