Łukasz Szewczyk03.12.2014 (12:19)7 komentarzy

Orange: Płatności zbliżeniowe telefonem NFC w z kartą Visa do konta ING Banku Śląskiego

Klienci Orange mogą już korzystać z płatności zbliżeniowych telefonem, używając karty płatniczej Visa do konta ING Banku Śląskiego. To kolejna karta dostępna w ramach usługi i aplikacji NFC Pass, która pozwala płacić smartfonem NFC w Orange w sklepach oraz w punktach handlowo-usługowych.
Usługa i aplikacja NFC Pass w Orange umożliwia instalowanie w jednym telefonie NFC, z kartą SIM NFC, debetowych i kredytowych kart płatniczych różnych banków, a w przyszłości innych dostawców usług - kart miejskich, kart dostępu itp.
Oferta usługi NFC Pass w Orange jest adresowana do wszystkich klientów - indywidualnych oraz firmowych, korzystających z usług mobilnych na abonament oraz na kartę. Aby z niej skorzystać, wystarczy podpisując lub przedłużając swoją umowę na telefon komórkowy wybrać aparat telefoniczny zgodny z usługą NFC Pass oraz kartę SIM NFC, na której możliwe jest zainstalowanie karty płatniczej banku. Od teraz dotyczy to również karty ING Visa NFC, która może być wydana do konta w ING Banku Śląskim.

Aplikacja NFC Pass jest już dostępna dla ponad dwudziestu modeli smartfonów NFC z systemem Android. W przyszłym roku planowane jest uruchomienie usługi NFC Pass na urządzeniach z systemem Windows Phone 8.1.
Orange systematycznie poszerza portfolio kart NFC dostępnych w aplikacji NFC Pass, aby jak największe grono Klientów mogło cieszyć się z wygody płatności zbliżeniowych telefonem kartą połączoną z rachunkiem bieżącym. Na uwagę zasługuje wygoda i pewność korzystania w sklepie z płatności zbliżeniowych telefonem w Orange z kartą banku, które nie wymagają odblokowania ekranu, uruchomienia aplikacji ani nawet połączenia z internetem - mówi Dariusz Boduch, Dyrektor Marketingu Ofert Multimedialnych w Orange Polska SA
Przy płatnościach kartą ING Visa NFC transakcja wykonywana jest przy użyciu technologii zbliżeniowej Visa, która gwarantuje tak samo wysoki poziom bezpieczeństwa, jak przy płatnościach tradycyjną kartą. Realizacja transakcji nie wymaga otwierania aplikacji i posiadania połączenia z internetem. Płatności do kwoty 50 zł odbywają się bez konieczności wpisywania kodu PIN w terminalu płatniczym.

Transakcje zbliżeniowe telefonem komórkowym można realizować we wszystkich terminalach płatniczych akceptujących płatności zbliżeniowe w całej Polsce, których liczba przekracza już 280 tysięcy (ponad 70% wszystkich terminali zainstalowanych w kraju).

Komentarze (1 - 7 z 7)

Pekao wczoraj wprowadziło płatności z wykorzystaniem HCE, wiec nie potrzebna jest specjalna karta sim, aplikacja peopay działa na dowolnym telefonie z nfc i adroidem 4.4 lub wyzszym. Wystarczy zainstalować aplikacje, zarejestrować się, utworzyć w kilka sekund rachunek preepaid, wpłacić pieniądze i można płacić telefonem niezależnie od tego w jakiej jest sieci.
 0  
FAJNE ZE ORANGE SIE ROZWIJA TYLKO KIEDY ROZBUDUJE SIEC TAK A BY KAZDY MIAŁ INTERNET STACJONARNY I TELEFON??
DARO NC+ I CYFROWY POLSAT (usunięte konto #9933) 3.12.2014 (16:53:19)
 0  
blokuje mnie utrzymanie łącza
 0  
A dla BlackBerry firma Orange już ma aplikację zbliżeniową ?
 0  
Ziel eines Versicherungsunternehmens ist es, Geld zu
verdienen Tatsache ist, dass von Anfang an die Einstellung
jemand tatsächlich macht sie die Kontaktperson und kann die Kommunikation, die Sie brauchen, um mit den anderen Unternehmen oder
Personen beteiligt haben zu verringern . .

my page ... car accident lawyer waukesha
 0