Łukasz Szewczyk05.12.2014 (18:17)3 komentarze

Mini komputer Asus Chromebox już w Polsce

Z początkiem grudnia na polskim rynku zadebiutuje ASUS Chromebox, czyli mini PC współpracujący z systemem Chrome OS. Urządzenie daje użytkownikom natychmiastowy dostęp do ulubionych aplikacji, gier i stron internetowych.
ASUS Chromebox
ASUS Chromebox
Asus Chromebox umożliwia dostęp do usług sieciowych firmy Google oraz tysięcy aplikacji Chrome Web Store stworzonych dla firm, szkół i zastosowań domowych. Użytkownicy otrzymują 1TB przestrzeni na Dysku Google (oferta ważna przez 2 lata od momentu aktywacji, którą należy dokonać najpóźniej do 31 stycznia 2015 roku). Z danych i plików znajdujących się w chmurze można korzystać zdalnie, logując się na swoje Konto Google z dowolnego urządzenia i miejsca.
Procesor Intel 4-tej generacji zapewnia responsywne działanie i multitasking. To niewielkie urządzenie zapewnia dwupasmową łączność bezprzewodową 802.11 b/g/n, co przekłada się na szybkie działanie stron internetowych i innych usług online. Cztery porty USB 3.0, Bluetooth 4.0 i czytnik kart SD ułatwiają przesyłanie plików, zdjęć i multimediów. Komputer jest kompatybilny z urządzeniami USB jak np.: dyski zewnętrzne, klawiatury, myszki, kamery i rozgałęźniki USB.

Na jego wyposażeniu znalazły się wyjścia HDMI i DisplayPort, dzięki czemu można jednocześnie korzystać z dwóch monitorów, jak również z rozdzielczości nowej generacji Ultra High Definition 4K. Współpracuje także z dużymi ekranami telewizorów, które dostarczają jeszcze większą powierzchnię do pracy i zabawy.

Asus Chromebox uruchamia się w kilka sekund i jest bardzo prosty w użyciu - by rozpocząć pracę, wystarczy zalogować się na swoje Konto Google. Administratorzy mogą szybko dodać konto dla każdego członka rodziny, ucznia lub współpracownika. W dowolnej chwili można je przełączać, dzięki czemu dane są zawsze bezpieczne. Kontrola rodzicielska zapewnia bezpieczne środowisko dla dzieci.

ASUS Chromebox będzie dostępny w Polsce od 9 grudnia 2014 roku w wybranych sklepach. Cena uzależniona jest od konfiguracji i będzie zaczynała się od 799 zł brutto.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Chrome? Nie, dziękuję. Postoję!
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 5.12.2014 (20:11:10)
 1  
jak da sie zmienic na linuxa to bedzie git :) ale tak do przejrzenia netu, poczty itp to w sumie co wiecej potrzeba, ja mam dosc swojej stacjonarki ktora zajmuje mase miejsca i jest glosna, do moich zastosowan chromebase jak tylko sie pojawi zamawiam w komputroniku i bedzie temat z glowy, spory ekran, zajmie malo miejsca, jest w cenie budzetowego lapka 15-calowego takze nie mozna narzekac, brak tylko mi wiekszego dysku ale chmura troche nadrabia
 4  
jak da sie zmienic na linuxa to bedzie git :)
Raczej wątpię, bo co prawda ChromeOS to system linuxopodobny, ale tak samo jak Android. W obu przypadkach problemem jest obejscie bootowania natywnego systemu.
Za 800 zł dostajemy 16GB SSD, Celeron 2955U, 2GB RAM i grafikę Intel HD 4000 - szału nie ma.
Szukam jakiejś alternatywy dla podłączania laptopa do TV, ale chyba w końcu wybiorę jakąś maszynkę na Androidzie 4.4 - podobno wreszcie działa surround (passthrough do wzmaniacza), na czym mi bardzo zależy.
 0