Łukasz Szewczyk18.12.2014 (9:17)4 komentarze

Laptop Acer Aspire V Nitro z ekranem 4K

Acer rozszerzył serię notebooków Aspire V Nitro o model wyposażony w ekran o przekątnej 15,6" i rozdzielczości Ultra HD. Matryca IPS UHD pozwala wyświetlić obraz 4-krotnie bardziej szczegółowy w stosunku do standardowych modeli z ekranem 1080p FullHD.
Acer Aspire V Nitro Black Edition
Acer Aspire V Nitro Black Edition
Tak jak pozostałe modele z serii Black Edition, nowy Aspire V Nitro jest wyposażony w procesor o standardowym napięciu Intel Core i7-4710HQ oraz kartę graficzną GeForce GTX 860M. Taka konfiguracja zapewnia wysoką wydajność w wymagających zadaniach, jak obróbka obrazu, renderowanie wideo czy projektowanie 3D. Specyfikację uzupełniają: karta sieciowa z dwiema antenami pracująca w trybie MIMO 2x2, obsługująca zakresy 2,4GHz i 5GHz oraz cztery głośniki o łącznej mocy 8W z obsługą Dolby Digital Plus Home Theater.
Laptopy Acer Aspire V Nitro wyróżniają się eleganckim designem - pokrywa została ozdobiona detalem wykonanym w technologii Nanodrukowanej Litografii (NIL). Za niskie temperatury podczas obciążenia odpowiadają systemy Acer CoolBoost oraz Acer DustDefender. CoolBoost okresowo podnosi prędkość obrotową wentylatorów dodatkowo schładzając podzespoły o 11%. Z kolei DustDefender zapobiega gromadzeniu się kurzu, dzięki wentylatorom obracającym się w obie strony.

Acer Aspire V Nitro Black Edition
Acer Aspire V Nitro Black Edition
Model Aspire V Nitro Black Edition z ekranem o przekątnej 15,6" i rozdzielczości 4K jest już dostępny w sprzedaży w cenie od 6799 zł.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Wszystko fajnie ale to 4k na takiej ogromnej matrycy to jakis zart? Skoro na 27" monitorze rozdzielczosc 4k jest nieakceptowalna do pracy, to boje sie pomyslec jak wyglada tekst na tym Acerze. Parametry, podswietlana klawiatura to atuty tego lapka ale doplacac ponad 2K po to zeby miec mało użyteczne 4K to przesada. Dziekuje. Postoje!
 7  
nie stwarzaj problemów które nie istenieją. Czcinkę, ikony i ogólnie parametry wyświetlania można ustawić w dowolnym rozmiarze, nie zależenie od rozdzielczości. Jedynie jakość jest lepsza i pikseli nie widać. Swoją drogą coraz poważniej myślę, o firmie Acer, słyszałem dużo dobrego o jakości, a sam kontakt w sklepie obudową ekranem odebrałem całkiem pozytywnie.
 0  
4K na 15 calach? kiedy zobaczy się różnicę od fullHD, jak się przyklei nos do matrycy?
Przerost formy nad treścią.
 1  
mms czy w czymś to Ci przeszkadza ? Jeśli są technologie niech będzie i monitor w 18K. Czym więcej pixeli tym mniejsze przestrzenie między pixelami a co za tym idzie lepiej odwzorowane barwy. Lepsza ostrość, czy nawet specjalnie imitowana NIEostrość. Zobacz sobie monitor z rozdzielczością 2800x1600 na 15" i tak widać pixele, ale za to jaka ostrość w monitorze jakie obrazy.
 0