Łukasz Szewczyk07.01.2015 (14:14)3

Cyfryzacja miast. Samorządy chcą wprowadzić inteligentne technologie miejskie

Nawet 2,17 mld euro mogą otrzymać polskie samorządy do 2020 r. na cyfryzację miast. Po środki na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań chce sięgnąć niemal trzy czwarte samorządów. Wśród miast realizujących projekty smart city są m.in. Gdańsk, Legnica i Lublin.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 3 z 3)

Jestem z Gdańska, więc będę miała SmartDom w smart city :)) A tak na poważnie to integracja systemów, usług, technologii zwykle niesie ze sobą duże oszczędności. Ja tak mam właśnie w SmartDOM Cyfrowego Polsatu, mój mąż, który jest grafikiem "na swoim" kupuje programy w pakietach od producenta i płaci przez to mniej, znajoma przygotowując ślub zdecydowała się na "pakiet" w firmie się tym zajmującej... i tak dalej, i tak dalej. Przykłady można mnożyć.
 1  
Moim zdaniem pomysł jest dobry, jestem tylko ciekaw jak to wyjdzie w praktyce. Zawsze interesowała mnie elektronika, poza tym sam posiadam inteligentne rolety Bubendorff, które do najtańszych nie należały. Rekomenduje je nawet nasz siatkarski mistrz, Paweł Zagumny. Rozmawiając trochę z ich dystrybutorem - firmą Inteligentny Budynek z Warszawy, wiem też że takie inteligentne instalacje nie są już tak kosztowne i jestem bliski podjęcia decyzji o sprawieniu sobie takiego nowoczesnego udogodnienia.
 0  
Ja też w tym roku chciałbym zainwestować w inteligentne instalacje. Przeglądałem już wstępnie oferty różnych producentów i dystrybutorów, ale chyba najkorzystniej wychodzi to właśnie w Inteligentnym Budynku. Mam nadzieję, że będzie się sprawować tak dobrze, jak się to zapowiada. ;)
 0