Łukasz Szewczyk03.03.2015 (12:45)5 komentarzy

Elegancki smartwatch LG z w pełni metalową obudową

Na targach Mobile World Congress 2015, firma LG Electronics zaprezentowała inteligentny zegarek LG Watch Urbane - pierwszy luksusowy model z w pełni metalową obudową i systemem Android Wear.
LG Watch Urbane
LG Watch Urbane
Projektanci LG Watch Urbane pracując nad designem zegarka, ściśle trzymali się koncepcji wykorzystanych przy LG Watch R - pierwszego wysokiej klasy smartwatcha wyposażonego w okrągły wyświetlacz P-POLED (Plastic OLED). Zaprezentowany w październiku 2014 roku inteligentny zegarek LG opracowano z myślą o osobach prowadzących aktywny tryb życia. LG Watch Urbane wyróżnia bardziej elegancki wygląd oraz cieńsza koperta, dzięki czemu pasuje zarówno na nadgarstki mężczyzn, jak i kobiet. Nowy smartwach LG to stylowy dodatek, który wyposażono w szereg rozwiązań ułatwiających codzienne życie jego użytkowników, dzięki czemu podnosi wysokie standardy ustanowione przez swojego poprzednika.
Smartwatch LG Watch Urbane powstał na bazie tego samego, 1,3-calowego, okrągłego wyświetlacza P-OLED, który zastosowano w zegarku LG G Watch R. Wyposażono go jednak w obudowę z węższą ramką, która nadaje mu smuklejszy i bardziej elegancki wygląd. LG Watch Urbane posiada wszystkie cechy klasycznego zegarka. Koperta zegarka została wykonana ze stali nierdzewnej z polerowanym, srebrnym lub złotym wykończeniem. Dopełnieniem klasycznego wyglądu urządzenia jest wykonany z naturalnej skóry pasek, który w zależności od preferencji użytkownika można zastąpić dowolną bransoletą o szerokości 22 mm. LG Watch Urbane wyposażono w intuicyjny dotykowy interfejs, który współpracuje z systemem operacyjnym Android 4.3 i jego nowszymi wersjami.

Podobnie jak G Watch R, najnowszy model inteligentnego zegarka LG z systemem Android Wear, posiada czujnik tętna PPG, pozwalający na pomiar chwilowej oraz średniej wartości tętna podczas ćwiczeń. Inną przydatną funkcją jest tryb Always-On, który pozwala na ciągłe wyświetlanie tarczy zegarka ze zmniejszoną jasnością, jednocześnie zmniejszając pobór energii.

Podstawowe dane techniczne:
• Chipset: Qualcomm Snapdragon 400, 1,2 GHz
• System operacyjny: Android Wear
• Wyświetlacz: P-OLED, 1,3 cala (320 x 320, 245 ppi)
• Wymiary: 45,5 x 52,2 x 10,9 mm
• Pamięć: 4 GB pamięci eMMC / 512 MB pamięci LPDDR2
• Bateria: 410 mAh
• Czujniki: 9-osiowy (żyroskopowy, akcelerometr, kompas) / barometr / czujnik tętna PPG
• Kolory: złoty / srebrny
• Inne: odporny na kurz i wodoszczelny (IP67)

Więcej informacji na temat produktu, w tym cena, zostaną podane wraz z rozpoczęciem sprzedaży na poszczególnych rynkach.

Komentarze (1 - 5 z 5)

Bez jaj! Luksusowy model bo metalową obudowę ma??? Chińskie jednorazowe zegarki po 30 zł też mają metalowe obudowy! Zresztą dla kogo to? Nikt poważy "tego czegoś" na rękę nie założy. Umrą śmiercią naturalną za 2-3 lata jak zegarki elektroniczne z melodyjkami umarły.
 0  
• Bateria: 410 mAh

Co ile dni trzeba ładować ten zegarek ? :)
Przecież to kretyństwo nosić na ręku coś co wymaga non stop ładowania.
 2  
Pewnikiem maksymalnie co 24 godziny. Wolę mojego Citizena. Wprawdzie to niższa półka cenowa, ale nie dość, że wygląda ładnie, wykonany jest z tytanu to jeszcze ma funkcję Eco-Drive co oznacza, że ładuje się fotowoltanicznie i nigdy nie wymaga wymiany baterii.
 1  
• Bateria: 410 mAh

Co ile dni trzeba ładować ten zegarek ? :)
Przecież to kretyństwo nosić na ręku coś co wymaga non stop ładowania.
Spisz z zegarkiem na ręku - jeśli tak to dziwne. Jeśli nie to odkładasz pewnie co drugi/trzeci dzień na ładowarkę indukcyjną i po sprawie
 2  
Jeśli nie to odkładasz pewnie co drugi/trzeci dzień na ładowarkę indukcyjną i po sprawie[/quote]

Czyli cofiemy się w rozwoju. Kiedyś zegarki się nakręcało, potem pojawiły się zegarki zasilane bateriami którą wymieniało się co rok lub dwa lata, a czołowi producenci oferowali zegarki automatyczne nie wymagające nakręcania bądź w ostatnich latach zasilane bateriami słonecznymi.
 1