Łukasz Szewczyk16.03.2015 (11:09)6 komentarzy

Zakrzywiony monitor Samsunga już na polskim rynku

Samsung wprowadził na polski rynek swój flagowy produkt wśród monitorów - zakrzywiony model SE790C o przekątnej ekranu 34 cale. Kształt monitora SE790C ulepsza wrażenia z korzystania z multimediów i ułatwia codzienne zadania.
Samsung SE790C
Samsung SE790C
Celem producenta było stworzenie produktu o jak wysokiej jakości obrazu. W wyniku powstał monitor, posiadający proporcje ekranu 21:9 i rozdzielczość ULTRA‑WQHD (3440 na 1440 pikseli). Dodatkowo SE790C ma szeroki kąt widzenia, współczynnik kontrastu 3000:1 oraz jasność 300 cd/m2. Zastosowano zostało także dynamiczne podświetlenie i cieniowanie, co pozwala podkreślić realizm obrazu.
Samsung SE790C
Samsung SE790C
Krawędzie monitora znajdują się w naturalnym, zakrzywionym polu widzenia użytkownika. Powoduje to zanik wrażenia zniekształcenia obrazu, zwiększając poziom satysfakcji z korzystania z monitora. Innowacyjne wzornictwo monitora SE790C z krzywizną 3000 R (promień krzywizny 3000 mm) zauważalnie zmienia wrażenia z oglądania obrazu w porównaniu z tradycyjnymi monitorami płaskoekranowymi. W przypadku modelu SE790C oko mniej się męczy, co zwiększa komfort korzystania z monitora.

Efektywność pracy z monitorem jest wysoka, dzięki takim funkcjom jak "obraz przy obrazie" (PbP) - dwa monitory w jednym i "obraz w obrazie" (PiP) 2.0. SE790C oferuje również różnego rodzaju rozwiązania uatrakcyjniające korzystanie z multimedialnej rozrywki takie jak: tryb gier, dźwięk stereofoniczny wysokiej jakości i szybki czas reakcji. Monitor został wyposażony w dwa wbudowane 7‑watowe głośniki, które dzięki wysokiej jakości dźwięku wzbogacają wrażenia z korzystania z SE790C. Z kolei czas reakcji wynoszący 4 milisekundy pozwala obserwować nawet najbardziej dynamiczne sceny gry bez rozmazania obrazu.

Monitor można nabyć m. in. w sklepie internetowym Samsung e-store.

Komentarze (1 - 6 z 6)

jaka cena?
 5  
Dlaczego jako TV nie wchodzą monitory np 50-60 cali a cały system telewizji było by w pudełku. W tedy ja bym wybierał jaką chce matrycę jakiej firmy a jakie oprogramowanie jakiej firmy. Teraz muszę wymierać jedno lub drugie w jednym jako TElewizor.
 5  
Brak funkcji TV to jedyny moim zdaniem minus tego monitora Reszta naprawde robi wrazenie jak ktoś widział go na żywo
 5  
Ale to już było. http://1.bp.blogspot.com/-mfkrUbInS5I/Uu6asIcVGqI/AAAAAAAAACE/8zcc8afh370/s1600/monitorcrt.jpg

Kiedyś zakrzywienie ekranu powodowało zniekształcenia a teraz fizyka zaczęła inaczej działać ? Ach ci marketingowcy, ciemny człowiek wszystko kupi :D
 2  
Ładny. Kupiłbym jakby było mnie stać.
 2  
40 lat prostowano ekrany żeby w końcu były płaskie to teraz wykrzywiają w drugą stronę...
 10