Łukasz Szewczyk19.03.2015 (14:52)5 komentarzy

TAG Heuer, Google oraz Intel łączą siły. Powstaje szwajcarski smartwatch

TAG Heuer, Google oraz Intel ogłosiły nawiązanie współpracy w zakresie tworzenia szwajcarskiego inteligentnego zegarka - smartwatcha napędzanego technologią Intela i systemem Android Wear.
Intel - siedziba
Inicjatywa oznacza nową erę współpracy pomiędzy szwajcarskimi producentami zegarków, a firmami technologicznymi z Doliny Krzemowej. Firmy wnoszą tu swoje doświadczenie w projektowaniu luksusowych zegarków, oprogramowania i sprzętu.
Wszystkie trzy firmy stworzą wspólnie produkt, który z jednej strony będzie luksusowy, a z drugiej - idealnie wesprze użytkownika każdego dnia. To najwyższej klasy połączenie innowacji, kreatywności i designu z Doliny Krzemowej w Kalifornii oraz "Doliny Zegarków" w szwajcarskim La Chaux-de-Fonds.

"Łącząc piękne wzornictwo z technologią, szwajcarskie zegarki inspirowały pokolenia artystów i inżynierów - także nas w Google. Jesteśmy więc podekscytowani współpracą z firmami TAG Heuer i Intel nad wprowadzeniem na rynek luksusowych akcesoriów - unikatowej mieszanki emocji i innowacji. Wspólnie, korzystając z platformy Android Wear, możemy zaprojektować lepszy, piękniejszy, inteligentniejszy zegarek" - powiedział David Singleton, dyrektor ds. Android Wear.

"W Intelu pracujemy nad rozwiązaniami technologicznymi oferującymi ludziom większą użyteczność i wartość, dlatego jesteśmy przekonani, że wspólne działania przyczynią się do powstania nowatorskich pomysłów w zakresie technologii ubieralnych. Współpraca z TAG Heuer i Google przybliża nas do urzeczywistnienia wizji technologii wearable w postaci ekskluzywnego smartwatcha, który przeniesie całą kategorię na wyższy poziom" - dodał Michael Bell, wiceprezes i dyrektor New Devices Group w Intelu.

Komentarze (1 - 5 z 5)

No to już po firmie TAG Heuer. To tak jakby Omega czy Patek produkowały zegarki kwarcowe z wyświetlaczami LCD. Kto poważny wtedy by wyłożył kilka/kilkanaście tys. zł. na w/w zegarki?
 0  
A kto powiedział, że te smartwatche będą pod marką TAG Heuer?! Mogą wspólnie zaprojektować i wypuścić pod nową marką. Dobrym przykładem jest Smart. Zaprojektowany przez Mercedesa i Swatch-a.
 0  
Tyle, że Mercedes za bardzo do Smarta się nie przyznaje no i Smart ma swoje praktyczne zastosowanie... np. jako żywy przykład jak efektownie można w nim stracić życie.
 0  
Swatch również wypuści swoje smartwatch'e, także Fossil wspólnie z Intelem planują wypuścić takie gadżety.
 0  
Badziewne firmy mogą wypuszczać zabawkowe zegarki, ale poważnemu producentowi zegarków to już nie przystoi.
 0