Łukasz Szewczyk16.04.2015 (14:40)brak komentarzy

CyberTarcza w Orange - lepsza ochrona użytkowników Neostrady

Sieć Orange wprowadza na rynek bezpłatne rozwiązanie CyberTarcza, które zapewni większe bezpieczeństwo w sieci użytkownikom Neostrady. Nie tylko umożliwi ona wykrycie większości potencjalnych zagrożeń internetowych, ale także pozwoli internaucie na samodzielne sprawdzanie stanu bezpieczeństwa urządzeń podłączonych do domowej sieci.
To nasza odpowiedź na rosnącą skalę cyber-zagrożeń. Aktywnie chronimy internautów przed nadużyciami i atakami w sieci. CERT Orange Polska monitoruje naszą sieć przez 24 godziny na dobę. Wdrażamy rozwiązania technologiczne, takie jak właśnie CyberTarcza czy Bezpieczny Starter. Prowadzimy też działania edukacyjne dotyczące bezpiecznego korzystania z najnowszych technologii, szczególnie dla dzieci. To wszystko ma realny wpływ na bezpieczeństwo naszych klientów - powiedział Michał Paschalis - Jakubowicz, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu Rynku Masowego
Ochroną CyberTarczy zostaną automatycznie objęci wszyscy klienci Neostrady, nastąpi to w ciągu kilku tygodni. Dzięki temu będą mogli samodzielnie sprawdzić poziom zagrożeń wchodząc na specjalną stronę internetową. O wyjątkowo poważnych zagrożeniach, a także o sposobach ich usunięcia, klient będzie powiadamiany w chwili włączenia przeglądarki internetowej.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe pakiety usług w Orange

CyberTarcza to także wiele innych działań, niewidocznych dla klientów. Orange Polska na bieżąco monitoruje źródła informacji o złośliwym oprogramowaniu, jego próbki są testowane w naszych laboratoriach. W efekcie w większości przypadków adresy IP, mogące stanowić zagrożenie dla użytkowników Neostrady, są blokowane przez CyberTarczę jeszcze zanim zagrożenie stanie się realne. Dzięki temu, gdy komputer klienta zostanie "zarażony", CyberTarcza uniemożliwi cyber-przestępcom przejęcie nad nim kontroli.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe plany taryfowe dla biznesu

Dodatkowo Orange Polska oferuje pakiety e-bezpieczeństwa McAffee, stanowiące uzupełnienie dla CyberTarczy. Za kilka złotych miesięcznie oferują ochronę urządzeń w domowej sieci oraz kontrolę rodzicielską aktywności dzieci w internecie.

Pakiety e-bezpieczeństwa McAffee w Orange
Pakiety e-bezpieczeństwa McAffee w Orange