Łukasz Szewczyk20.05.2015 (22:49)3 komentarze

Komputer za... 9 dolarów?

Firma Next Thing postanowiła stworzyć najtańszy komputer na świecie. Mieszczący się w kieszeni sprzęt ma obsługiwać podstawowe funkcje jak Wi-Fi, czy Bluetooth. Komputer za kilkadziesiąt złotych, a dokładniej - za 9 dolarów - nieprawdopodobne? Przyjrzyjmy się bliżej...
komputerza9dolarow
W ramach projektu o nazwie C.H.I.P, Next Thing postanowiło stworzyć komputer, którego cena ma wynosić zaledwie 9 dolarów. Zaskakująco dobre parametry i zadowalająca funkcjonalność urządzenia wartego jedynie kilkadziesiąt złotych mogą dziwić. W zamyśle producenta, urządzenie ma posiadać podstawowe funkcje takie jak Bluetooth, czy Wi-Fi. Wewnątrz znajdzie się 1 GHz procesor, 512 MB RAM oraz dysk o pojemności 4 GB. Komputer ma działać w oparciu o system Linux, wyposażone będzie w porty USB. Next Thing działa na platformie start-up'ów o nazwie Kickstarter. Do tej pory w ramach akcji crowdfundingowej udało się zebrać blisko 700 tysięcy dolarów! Liczba ta kilkakrotnie przerosła oczekiwania twórców projektu, którzy estymowali kwotę potrzebną na zrealizowanie projektu na poziomie 50 tysięcy dolarów.
- Dynamiczny rozwój branży informatycznej sprawił, że na europejskim rynku pojawia się coraz więcej innowacyjnych, wartych obserwowania projektów. Jeśli uda się zrealizować pomysł stworzenia tak niskobudżetowego urządzenia i w sprzedaży pojawią się komputery zapewniające pełną funkcjonalność za dosłownie kilkadziesiąt złotych, możemy mieć do czynienia ze swoistą rewolucją. Rewolucją, która z pewnością będzie na językach całej branży, także reklamowej. Czy tak będzie? Czas pokaże - komentuje Tomasz Orzechowski, CEO Grupa 365NET.

Zgodnie z planem, pierwsze urządzenia powinny pojawić się na rynku w kwietniu 2016 roku.
Grupa 365NET

Komentarze (1 - 3 z 3)

wezmę jeden
 6  
Niech RAM dadzą większy
 3  
jak zwykle na czasie, news spóźniony jedynie o kilkanaście dni.
 3