Łukasz Szewczyk01.06.2015 (10:07)40 komentarzy

Windows 10 od lipca dostępny jako bezpłatna aktualizacja. Na jakie urządzenia?

Powrót Start Menu oraz innowacyjne funkcje. Microsoft zapowiedział, że od 29 lipca 2015 roku Windows 10 będzie dostępny w 190 krajach. Windows 10 będzie dostępny bezpłatnie dla użytkowników Windows 7 i Windows 8.1, umożliwiając setkom milionów osób na całym świecie bezpłatną aktualizację.
Windows 10
- Windows 10 to kolejna generacja systemu Windows, zaprojektowana by wspomagać Was w tworzeniu wielkich rzeczy - powiedział Terry Myerson, Corporate Vice President w Microsoft. - Windows 10 pokazuje naszą wizję bardziej osobistego korzystania z komputera, zdefiniowaną przez zaufanie do tego jak chronimy i szanujemy Wasze dane osobowe; mobilność pracy pomiędzy Waszymi urządzeniami i naturalnymi interakcjami z urządzeniami opartymi na systemie Windows, wliczając w to głos, dotyk, pismo i hologramy - dodaje.
Windows 10 przywraca Menu Start, które użytkownicy znają. Pozwala im również wyszukiwać pliki, przypięte aplikacje oraz "ulubione". Windows 10 błyskawicznie się uruchamia, wznawia działanie oraz umożliwia dłuższą pracę na baterii. Nowy Windows 10 zawiera Windows Defender, który za darmo chroni przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zapewnia darmowe aktualizacje przez cały cykl wsparcia urządzenia. Zoptymalizowana pod kątem korzystania za pomocą klawiatury i dotyku, aktualizacja Windows 10 została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z urządzeniami i aplikacjami Windows.

Windows 10 adaptuje się do użytkownika, aby pozwolić mu na jak najbardziej osobiste doświadczenie. Cortana, w pełni cyfrowy asystent, pomaga użytkownikom wykonywać zadania na wszystkich posiadanych urządzeniach. Cortana uczy się indywidualnych preferencji użytkownika, aby sugerować rozwiązania, zapewnić szybki dostęp do informacji i ważnych przypomnień poprzez głos lub tekst. Windows Hello wita użytkowników po imieniu i pozwala im zalogować się na komputerze bez konieczności podawania hasła - dostarcza natychmiastowy i bezpieczniejszy dostęp do urządzeń z Windows 10 poprzez biometryczne uwierzytelnienie. Windows 10 umożliwia również interakcje z urządzeniem przy pomocy tradycyjnej myszy i klawiatury, lub bardziej naturalnymi metodami jak głos, pismo czy gest.

Nowa przeglądarka Microsoft Edge, zaprojektowana do pracy online w nowej formie, oferuje wbudowane opcje pisania, udostępniania i tryb czytania. Integracja z Cortaną sprawia, że Microsoft Edge szybko dostarcza wyniki wyszukiwania i treści bazujące na indywidualnych preferencjach i zainteresowaniach użytkownika. Szybki, usprawniony i osobisty Microsoft Edge umożliwia użytkownikowi skupienie się wyłącznie na najbardziej angażujących treściach, które mają znaczenie w sieci.

Z kolei z Office† (sprzedawany oddzielnie), Windows 10 oferuje stałe, bazujące na obsłudze dotykowej doświadczenie na tabletach i komputerach PC dzięki nowym wersjom Word, Excel, PowerPoint, OneNote i Outlook. Zaprojektowany od podstaw na potrzeby Windows, Office pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, dodawać komentarze na slajdach w czasie rzeczywistym przy pomocy opcji pisania, lub z łatwością przedstawiać prezentacje PowerPoint oraz tworzyć lub aktualizować arkusze kalkulacyjne bez użycia klawiatury lub myszy - wszystko dzięki nowym przyciskom w Excelu zaprojektowanym z myślą o obsłudze dotykowej. Wersja desktopowa Office 2016 równie dobrze sprawdzi się na Windows 10.

Windows 10 pozwala na spójną pracę na wielu urządzeniach. Continuum umożliwia wygodne przełączanie z tabletu na komputer PC i na odwrót - ta funkcja będzie dostępna również dla telefonów z systemem Windows#. Xbox na Windows 10 dostarcza obszerną platformę Xbox Live zarówno dla komputerów, jak i tabletów z Windows 10. Użytkownicy mogą komunikować się ze swoimi znajomymi za pośrednictwem komputerów z Windows 10 oraz konsol Xbox One podczas gry w dowolną grę na PC, oraz dzielić się treściami z wykorzystaniem Game DVR. Użytkownicy mogą również streamować rozgrywki na ich komputery i tablety z Windows 10 bezpośrednio z konsol Xbox One. W Windows 10 gry tworzone pod DirectX 12 będą zauważalnie szybsze, wydajniejsze i lepiej wykorzystają możliwości graficzne.

Dostępność aktualizacji
29 lipca, użytkownicy mogą otrzymać Windows 10 dla komputerów PC korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10. Nowe urządzenia z Windows 8.1 zostaną zaktualizowane do Windows 10, ponadto wielu sprzedawców pomoże w procesie aktualizacji. Zaczynając od dziś, użytkownicy mogą też zarezerwować bezpłatną aktualizację. Więcej informacji na Windows.com.

Windows 10 na inne urządzenia będzie dostępny w tym roku w późniejszym terminie.

Pod adresem windows.com/windows10upgrade można sprawdzić listę urządzeń objętych bezpłatną aktualizacją.

Komentarze (1 - 10 z 40)

Za ten krzyż obok Office powinien Microsoft was sądzić ;]
 25  
a teraz takie pytanie, czy po zaktualizowaniu wszystkie zainstalowane programy pozostaną?
 4  
a teraz takie pytanie, czy po zaktualizowaniu wszystkie zainstalowane programy pozostaną?
Tak wszystkie twoje dane pozostaną.
 6  
Po co mi aktualizacja z 8.1 do 10 ,która jest tylko na rok ,a potem co znowu mam zapłacić ponad 400 zł za system?
 15  
Po co mi aktualizacja z 8.1 do 10 ,która jest tylko na rok ,a potem co znowu mam zapłacić ponad 400 zł za system?
<-----oto przykłąd gimbusa, który zna literki, nie rozumie jaką niosą treść ale twardo i dzielnie klepie w klawiaturę komantarzyki :( :(
 23  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Bo to pewnie jeden z tych co głosowali na Dudę. Taka sama zasada. Niby znają słówka i co się do nich mówi, ale kompletnie nie rozumieli jaką rolę Prezydent ma do spełnienia i uwierzyli w cuda ;)
 31  
Tylko zrozum gimbusie ze bul przez 5 lat nie kiwnął palcem a chciał być prezydentem wciskając takim tumanom jak ty jakąś zgodę i bezpieczeństwo będziesz miał zgodę jak będziesz jeba.. do 67 i bezpieczeństwo jak będziemy wspierać banderowców a straszenie Pis -em już nie jest skuteczne bo 2005 roku zagłosowałem na rudego zdrajce który prawie płakał by oddać na niego głos i jego partie i oddałem i będę żałował tego do końca mych dni więc wypie... ze swoimi wypocinami gdzie indziej.
 22  
nie chodzi o dane ale o programy zainstalowane na komputerze
 4  
Bo to pewnie jeden z tych co głosowali na Dudę.
Taka sama zasada. ]
Niby znają słówka i co się do nich mówi, ale kompletnie nie rozumieli jaką rolę Prezydent ma do spełnienia i uwierzyli w cuda ;)
Dudy w gierki Microsoftu nie mieszaj.
Lepiej przyjrzyj się państwowym kontraktom informatycznym zawieranym przez PO w ciągu 8 lat ich rządów (2007 - 2015).
 11  
Proszę bardzo, wystarczy uderzyć w stół i już widać kto pełni dyżur na forum ;)

1. Przypomnij sobie kto pod flagą banderowską maszerował na majdanie. Nie Jarek czasami?
2. Kto Ci każe pracować do 67? Masz wcześniejszą emeryturę w wieku 60 lat. Możesz iść. Wiek podniesiono żebyś mógł mieć większą emeryturę. Rodzi się nas coraz mniej a amerytów jest więcej niż pracujących na nich. Podstawowe prawo ekonomii się kłania. Skąd masz dosypywać do emerytów? Tylko Gimbus tego nie rozumie.
3. Przypomnij sobie aferę w ministerstwie sportu za rządów Twoich ulubieńców, kupczenie stanowiskami u Beger, wykrycie układu we własnym rządzie i rozwalenie tej śmiesznej koalicji w 2 lata.
Czeka nas powtórka z rozwywki, tyle że teraz w roli głównej inna przystawka - Kukiz ;)
Daje im max 2 lata jak poprzednio. Pożreją się, wykryją kolejne spiski, układy i się sami rozwiążą. O ile w ogóle będą w stanie się dogadać i utworzyć koalicję ;))))

Tak że nie wiem co lepsze. No ale widocznie znowu ten cyrk musimy przejść. Szkoda tylko że z naszych podatków i szkoda że znowu na świecie będziemy pośmiewiskiem.

P.S. Na marginesie udowodniliście swoimi wypowiedziami że nie wiecie jaką rolę pełni Prezydent w tym kraju, czyli teza potwierdzona ;)
 17