Łukasz Szewczyk08.06.2015 (13:17)brak komentarzy

Wysyp nowych produktów od Acer od 1 do 100 cali

Podczas Computex 2015 firma Acer zaprezentowała m.in. notebook 2 w 1 Aspire Switch 11 V charakteryzujący się niewielkim zużyciem energii oraz tablet Iconia One 8 wyposażony w technologię Acer Precision Plus, poprawiającą jego opcje dotykowe i tekstowe.
Aspire Switch 11 V
Aspire Switch 11 V
Podczas tegorocznego Computex, Acer wprowadził nowe notebooki i komputery stacjonarne z systemem Windows. Między innymi notebook 2 w 1 Aspire Switch 11 V oraz nową serię wielofunkcyjnych komputerów osobistych Aspire Z. W tym: 23,8-calowy dotykowy Aspire Z3-710 o przekątnej 23,8" i 19,5-calowy Aspire ZC-700. Oba wyposażone są w matryce Full HD z podświetleniem LED. Wszystkie modele z systemem Windows 8.1 mają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10, co nastąpi pod koniec lata bieżącego roku.
Acer Aspire Z3-710
Acer Aspire Z3-710
Notebooki 2 w 1 Aspire Switch 11 V wyposażone są w procesory Intel Core M o niewielkim zużyciu energii, umożliwiające do 8 godzin pracy bez konieczności ładowania baterii. Bezzatrzaskowy, magnetyczny zawias Acer Snap Hinge 2 z prowadnicą pozwalającą zmieniać tryb pracy. Można wybierać między notebookiem, tabletem, trybem multimedialnym i trybem prezentacji.

Acer Aspire ZC-700
Acer Aspire ZC-700
Aspire Switch 11 V posiada matrycę Full HD o przekątnej 11,6", wyposażoną w technologie IPS i Zero Air Gap, która poprawia czytelność obrazu. Ekran jest zabezpieczony przez Corning Gorilla Glass 3. Technologia Acer VisionCare zapewnia dodatkową ochronę oczu użytkowników. Z kolei wbudowane dwa przednie głośniki z technologią Acer TrueHarmony i Dolby Digital Plus Home Theater, sprawiają, że urządzenie doskonale nadaje się do pracy i zabawy. Nowy, 10-calowy model, wyposażony w procesory Intel Atom "Cherrytrail", pojawi się jeszcze w tym roku.


Acer zadebiutował również z dwoma nowymi tabletami, z systemem Android, Iconia One 8 oraz Iconia One 7. Iconia One 8 jest wyposażony w najnowszą wersję systemu Android 5.1 Lollipop, który, wraz z ośmiordzeniowym procesorem MediaTek, zapewnia wydajność potrzebną do przeglądania stron internetowych, gier czy odtwarzania filmów. Ten nowy członek rodziny Iconia One 8 stanowi alternatywę dla wprowadzonej wcześniej serii Iconia One 8 z procesorem Intel. Wszystkie tablety wyposażone są w Acer Precision Plus, tj. technologię zwiększającą precyzję dotyku i pisania za pomocą ekranu dotykowego.

Nowa Iconia One 7 jest wyposażona w matrycę HD z technologią IPS o szerokim kącie widzenia. Posiada tylną obudowę z wzorem tkaniny, dostępną w wielu modnych kolorach. Fabrycznie zainstalowane oprogramowanie Acer Iconia Suite oferuje intuicyjne sposoby upraszczania zadań za pomocą gestów dotykowych i ikon szybkiego dostępu.