Łukasz Szewczyk18.06.2015 (11:16)3 komentarze

Nowy monitor dla graczy od Acer

Na polskim rynku pojawił się nowy monitor dla graczy Acer XB270HU, który oferuje kombinację 4 elementów docenianych przez graczy: odświeżania ekranu 144 Hz, rozdzielczości WQHD, technologii nVidia G-Sync oraz matrycy IPS.
Acer XB270HU
Acer XB270HU
Technologia nVidia G-Sync sprawia, że każda ramka przetwarzana przez procesor grafiki jest doskonale odwzorowana dzięki synchronizacji czasów odświeżania monitora z GPU. Technologia ta eliminuje zakłócenia i minimalizuje migotanie obrazu oraz opóźnienie, zapewniając płynność, szybkość i dynamikę. Sceny pojawiają się natychmiast, obraz jest ostry, a czas reakcji krótszy.
Technologia IPS została opracowana w 1996 roku celu pozbycia się największych wad matryc TN, powszechnie stosowanych w dzisiejszych monitorach - niskich kątów widzenia oraz kiepskiego odwzorowania kolorów. Acer XB270HU może pochwalić się kątami widzenia na poziomie 178⁰. Oznacza to, że wyświetlany obraz jest dobrej jakości, nawet przy patrzeniu na ekran, nie siedząc dokładnie na wprost monitora.

Monitor Acer XB270HU można kupić w polskich sklepach, w sugerowanej cenie detalicznej 3199 zł.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Zalety:
doskonałe kolory, b. szerokie kąty widzenia, niezwykła szybkość FPS 144 Hz (a nawet jeszcze większa dochodząca do 148Hz), płynność obrazu via G-Sync, hab USB 3.0, interesujący i użyteczny "wskaźnik" aktualnej częstotliwości odświeżania, bardzo niski input-lag, na poziomie kilku milisekund (klasa 1), niski poziom konsumpcji energii, pivot, wykończenie matrycy typu pół-mat.

Wady: Tylko jedno złącze DP, brak zaawansowanego modyfikowania parametrów obrazu, brak głośników (choć to może nie wada), niemożność wykorzystania ULBM (tryb bardzo restrykcyjny i skonfliktowany z G-Sync), stosunkowo niska jasność w porównaniu do "tradycyjnych" modeli IPS, duszki wynikające z nierównomiernego podświetlenia krawędziowego, dioda sygnalizująca włączenie monitora razi po oczach.

Ocena 4+ (minus za niedociągnięcia) Nawet pulpit MS Win, w trybie 144 bije po oczach wyrazistością i stabilnością obrazu - cudo :)
 0  
Strasznie grubaśna ramka, w związku z czym nie nadaje się do gry na wielu monitorach naraz.
Co więcej... taki przykładowy ASUS ROG SWIFT PG278Q ma to co proponowany Acer a do tego wąską ramkę i dużo niższą cenę.
Oczywiście nie jestem w stanie teraz porównać jakości obrazu na obu monitorach, ale Asus ma genialną.
 0  
@Nihooya, Wybacz, ale ten model Acera, z Asus Rog dzieli przepaść kosmiczna, porównywanie ich parametrów szybkości jest nieadekwatne gdyż Acer to IPS zaś Asus to zwykła matryca TN. Zaś co do ramek to te zdjęcie nie oddaje rzeczywistości, wiem to bo mam ten monitor. Najlepiej go obejrzeć i poczytać w recenzji opisanej na tftcentral.co.uk. :)
 0