Łukasz Szewczyk25.07.2015 (20:43)4 komentarze

Android TV w telewizorach Sony. Telewizory cieńsze od smartfonów

Tegoroczna oferta telewizorów Sony oparta zdominowana jest przez platformę Android TV. Dzięki niej nowe modele są przepustką do świata filmów, muzyki, zdjęć, gier, wyszukiwarek, aplikacji i innych materiałów.
Android TV to nowa jakość inteligentnej rozrywki w telewizorach Bravia 4K. Nowa platforma umożliwia użytkownikom dopasować urządzenie do swoich potrzeb, tworząc z niego spersonalizowane multimedialne narzędzie. Nowy system rozszerza zestaw funkcji Smart TV i pozwala używać telewizora tak, jak używa się smartfona lub tabletu. Użytkownicy zyskują jednak wartość dodaną w postaci dużego ekranu, dzięki któremu na nowo można odkrywać ulubione gry i aplikacje znane z urządzeń mobilnych.
Na wyróżnienie wśród wszystkich nowych telewizorów 4K od Sony wyposażonych w platformę Android TV zasługują modele z serii X90C. Mają one zaledwie 4,9 mm grubości i łączą funkcję z formą. Dzięki powłoce na krawędzi ekranu ramka jest praktycznie niedostrzegalna. Jedyne, co widać po zainstalowaniu telewizora na ścianie, to "zawieszony w powietrzu", obraz o rozdzielczości 4K. Grubość 4,9 mm sprawia, że telewizory serii X90C są cieńsze od zdecydowanej większości dostępnych na rynku smartfonów.

Zainteresowanie różnych środowisk, w tym również artystycznych, sprawiło, że Sony postanowiło zaprosić jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich designerów, Oskara Ziętę, do współpracy przy zaprojektowaniu autorskiej wizji unikalnego obiektu dedykowanego telewizorom BRAVIA X90C.

Instalacja Oskara Zięty / Fot. Sony
Instalacja Oskara Zięty / Fot. Sony
Efektem kooperacji Sony i Zieta Prozessdesign jest instalacja wykonana w autorskiej technologii FiDU, symbolizująca otaczającą nas globalną sieć informacji, teraz jeszcze lepiej dostępną dzięki nowym telewizorom BRAVIA. - Nasze działanie to projektowanie procesów. Forma obiektu, pomimo niezwykłej estetyki, jest tylko rezultatem, wynikiem procesu będącego, szczerą odpowiedzią na aktualne potrzeby klienta. Rezultatem synergii projektowych światów jest niezwykłe połączenie dwóch technologii o wspólnym, najważniejszym mianowniku - potrzebie personalizacji produktu pod indywidualne potrzeby każdego odbiorcy - dodaje Zięta.

Instalację autorstwa Oskara Zięty, wykorzystującą najnowszy telewizor BRAVIA serii X90C będzie można oglądać do 2 sierpnia w warszawskiej klubogalerii Pies Czy Suka przy ulicy Szpitalnej 8A. Odwiedzający będą mogli nie tylko obejrzeć efekt współpracy Sony i Oskara Zięty, ale także prześledzić spektakularny proces powstawania tego unikalnego obiektu.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Do takich TV kupuje się kino domowe, a nie liczy na standardowy dźwięk. Na moje to kup sobie używanego CRT i oglądaj na nim TV trwam i przestań psioczyć będziesz dokładnie słyszał swojego dyrektora.
 7  
Specjalnie produkują tak cienkie tv żeby trzeba było dokupić głośniki zewnętrzne tudzież kino domowe.
 12  
Sens ma zakup subwooferka bezprzewodowego.
Lub zakup TV PHILIPH 55PFS7509 za 3999 a sub jest w tej cenie.
 1  
A w Philipsie można było dostać za darmo subwoofer do telewizorów. ;) No nic nie zdziałasz, albo masz cienki telewizor i podłączasz do wieży, albo grubasa, który będzie ledwo się trzymał ściany. Normalna sprawa, coś za coś.
 0