Łukasz Szewczyk06.08.2015 (17:15)brak komentarzy

Kaspersky Total Security z lokalizatorem

Kaspersky Lab Polska wprowadza na rynek specjalną wersji pakietu bezpieczeństwa Kaspersky Total Security - multi-device, obejmującej przenośny lokalizator firmy Yepzon, pozwalający na lokalizowanie dzieci, osób starszych, zwierząt, samochodów i wszelkich wartościowych przedmiotów.
Ochrona dzieci przed cyberzagrożeniami to obecnie konieczność - badanie "Dzieci online" przeprowadzone przez Kaspersky Lab ujawniło, że w 68 proc. użytkowników korzystających z funkcji kontroli rodzicielskiej zetknęło się z nieodpowiednią lub niebezpieczną zawartością online. Z tego powodu produkty bezpieczeństwa powinny być wyposażone w skuteczne moduły kontroli rodzicielskiej pozwalające opiekunom na zabezpieczenie aktywności dzieci w internecie.
Kaspersky Total Security
Kaspersky Total Security
Kaspersky Lab Polska wprowadziła na polski rynek specjalny pakiet obejmujący flagowe oprogramowanie bezpieczeństwa Kaspersky Total Security - multi-device oraz urządzenie lokalizujące Yepzon. Poza rozbudowanym modułem kontroli rodzicielskiej, Kaspersky Total Security - multi-device oferuje kompletną ochronę przed wszelkimi szkodliwymi programami i zagrożeniami internetowymi dla komputerów z systemem Windows, OS X oraz urządzeń mobilnych z systemem Android.

Yepzon to małe urządzenie lokalizujące GSM/GPS, które jest na tyle lekkie - waży zaledwie 46 gramów - że rodzic może przypiąć je do kurtki lub plecaka dziecka - dziecko może nawet nosić je w kieszeni. Lokalizator ma postać niewielkiego breloczka, nie przyciąga uwagi swoim wyglądem i poza zwiększaniem bezpieczeństwa dzieci pozwala także na określanie położenia osób starszych, zwierząt, samochodów i wszystkiego, co cenne.

Standardowo lokalizator działa w trybie aktywnym, który zakłada, że urządzenie znajduje się w ruchu. Po upłynięciu zdefiniowanego czasu lokalizator przechodzi w tryb oszczędzania energii, jednak gdy wbudowane czujniki ruchu wykryją zmianę pozycji, urządzenie natychmiast powróci do trybu aktywnego. Właściciel może samodzielnie zmienić częstotliwość przesyłania danych lokalizacyjnych. Wybór długiego interwału pozwoli oszczędzać akumulator, ale także wydłuży czas oczekiwania na odebranie danych dotyczących położenia geograficznego. W zależności od ustawień lokalizator może pracować od dwóch tygodni do kilku miesięcy na jednym ładowaniu odbywającym się poprzez standardowe złącze microUSB.

Pakiet Kaspersky Total Security - multi-device z lokalizatorem Yepzon jest dostępny w oficjalnym sklepie internetowym Kaspersky Lab Polska w cenie 499 zł.
Kaspersky Lab Polska