Łukasz Szewczyk15.08.2015 (15:41)7 komentarzy

Minikomputer Android klasy premium

Firma C4i wprowadza na polski rynek nowy minikomputer Android - model HiMedia Q8 Quad Core. Urządzenie można wykorzystać jako odtwarzacz multimedialny HD, set-top-box IPTV, przełącznik dla domowych multimediów, serwer plików czy serwer DLNA. Umożliwia także dostęp do plików programów biurowych firmy Microsoft.
HiMedia Q8 Quad Core
HiMedia Q8 Quad Core
HiMedia Q8 Quad Core wyróżnia się niewielkimi wymiarami oraz złotym kolorem. Na pokładzie urządzenia znajdziemy czterordzeniowy procesor Arm Cortex-A7 z taktowaniem 1.5 GHz każdego rdzenia, układ graficzny Mali-450 GPU, pamięć RAM 2GB DDR3 oraz 8GB pamięci Flash dla użytkownika. Zastosowane podzespoły zapewniają płynną i wielozadaniową pracę odtwarzacza. O dużej kompatybilności ze sprzętem audio-wideo świadczą złącza: RJ45 karty sieciowej 10/100 BASE-T Ethernet LAN, audio: optyczne S/PDIF i stereo L/R, dwa porty USB 2.0, jeden port USB 3.0, wyjścia: kompozyt i HDMI oraz czytnik kart pamięci 2-w-1 (SD/MMC). Do sterowania odtwarzaczem służy nowy, inteligentny pilot na podczerwień z programowalnymi klawiszami. Do pełnego wykorzystania możliwości urządzenia zalecany jest jednak zakup opcjonalnej bezprzewodowej klawiatury z myszą. Dodatkowo, oprócz pilota czy klawiatury, można także skorzystać z darmowej aplikacji HiControl, która pozwala zdalnie sterować odtwarzaczem za pośrednictwem urządzeń z systemem Android (telefon, tablet).
Urządzenie może łączyć się z siecią przewodowo lub bezprzewodowo (moduł WiFi 802.11b/g/n). HiMedia Q8 Quad Core obsługuje protokoły Samba, UPnP oraz NFS, które służą do przesyłania multimediów z komputera PC / NAS na duży ekran telewizora. Darmowa aplikacja HiShare, którą użytkownicy mogą zainstalować na swoich smartfonach lub tabletach z Androidem, zapewnia strumieniowe odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć bezpośrednio na Q8 Quad Core, bez użycia kabli. Natomiast dla użytkowników urządzeń z system iOS dostępna jest aplikacja AirPlay.

Model HiMedia pracuje pod kontrolą Android 4.4, co pozwala instalować w urządzeniu wszystkie kompatybilne aplikacje, oferowane przez sklep Google Play, w tym: Skype, Facebook, Youtube, Vevo, Netflix, Twitter, Instagram, Ipla, TVN Player, itd. Wsparcie dla Adobe Flash i HTML5 zapewnia bezproblemowe surfowanie po internecie, oglądanie wideo w formacie Flash oraz uczestnictwo w popularnych grach online.

Produkt firmy HiMedia wyposażony jest w fabrycznie zainstalowane oprogramowanie KODI (XBMC) z pełną obsługą dekodowania sprzętowego. KODI to odtwarzacz multimediów z zaawansowaną obsługą telewizji internetowej i setką dostępnych wtyczek. Odtwarza większość popularnych cyfrowych formatów plików multimedialnych z lokalnych i sieciowych nośników.

W bogatszej wersji SET TOP BOX, oferowanej przez C4i, odtwarzacz XBMC jest dodatkowo wyposażony we wtyczki (m.in. Icefilms, MuchMovies HD, 1Channel, Film.On.TV czy Football Today) umożliwiające darmowy dostęp do tysięcy filmów, seriali, relacji sportowych czy programów telewizyjnych.

Zastosowany chip Hisilicon Hi3798M sprawia, że HiMedia Q8 Quad Core obsługuje rozdzielczości 4Kx2K UHD oraz sprzętowo odtwarza kodek HEVC H.265, który podwaja stopień kompresji danych porównaniu do H.264 na tym samym poziomie jakości. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z wysokiej rozdzielczości wideo, nawet w warunkach niskiej prędkości Internetu. Odtwarzacz HiMedia zapewnia także obsługę wielokanałowych ścieżek audio: DTS i Dolby Digital passthrough (SPDIF) oraz Dolby TrueHD passthrough (HDMI).

Cena detaliczna HiMedia Q8 Quad Core w podstawowej wynosi 479,00 zł brutto. W wersji SET TOP BOX − 509 zł brutto. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta dla firm oraz 24-miesięczną dla użytkowników domowych.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Na dzień dobry pracuje już na 2 letnim systemie operacyjnym i czym tu się chwalić? Jak by pracował na dzień dobry na Lollipop 5.1 i gwarantował Androida M to by było czym. Apple TV ma teraz większe szanse zawojować na rynku i zapewne tak będzie tylko że Apple TV będzie jedyne które będzie na bieżąco otrzymywał aktualizacje.
 5  
Nie ma co porownywac z produktami Apple, to kosztuje 500 pln. Gdyby to kosztowalo 3 tysiace, jak apple, to tez by placki smazylo itp.
 7  
Karta LAN - 100 Mb - żart?.
Strumieniowanie materiału HD, filmu mkv 12,5 MEGABAJTA - raz przesuniesz suwak i się wszystko zawiesi...
LAN - 100 Mb
wifi - 300 Mb
 2  
Bo wersje premium sugeruje tylko zloty kolor..
 3  
Co się dziwisz, 95% lagoidów pracuje na przestarzałym systemie!
 1  
Karta LAN - 100 Mb - żart?.
Strumieniowanie materiału HD, filmu mkv 12,5 MEGABAJTA - raz przesuniesz suwak i się wszystko zawiesi...
LAN - 100 Mb
wifi - 300 Mb
nie biegaj pajacu poyebany bo ci sie mózg zawiesi
 10  
Co ciekawe, te odtwarzacze, playery czy jak je nazwać, firmy HiMedia chyba jako jedyne dają radę w kwestii dźwięku multichannel. Partząc na specyfikacje podobnych modeli to w wiekszości pokrywają się jeden do jednego, ale HD Audio robi roznice jak ktos ma sprzet.....a z tym LAN to standard, ale co ja sie znam:/
 0