Łukasz Szewczyk24.08.2015 (11:30)brak komentarzy

Mobilny system SkyCash z nowościami

W sklepach Google Play i App Store pojawiła się najnowsza wersja aplikacji SkyCash - uniwersalnego systemu płatności przez komórkę. Wprowadzone zmiany ułatwiają dodawanie kart płatniczych, zasilanie konta oraz kupowanie biletów PKP Intercity. Wkrótce podobne usprawnienia będą dostępne także dla użytkowników Windows Phone.
Mobilny system SkyCash z nowościami
Pierwsza z nowości pozwala dodać kartę płatniczą bez konieczność ręcznego wpisywania jej danych. W aplikacji znalazła się ikona aparatu umożliwiająca sfotografowanie karty, która od razu staje się dostępna w SkyCash. Nowa funkcja działa ze wszystkimi wypukłymi kartami, czyli takimi, na których widnieje wypukły numer i dane posiadacza.
Aktualizacja wprowadza też istotne ułatwienie dla osób, które na co dzień dokonują płatności środkami zgromadzonymi na koncie SkyCash. Jednym z najszybszych sposobów zasilenia elektronicznej portmonetki jest korzystanie z przelewów ekspresowych. Dotychczas wymagało to odwiedzenia strony internetowej SkyCash. Wraz z aktualizacją użytkownicy otrzymali dostęp do przelewów ekspresowych z poziomu aplikacji. Po wybraniu odpowiedniej opcji i wpisaniu kwoty zasilenia następuje automatyczne przekierowanie do strony banku, gdzie wystarczy autoryzować operację.

- Rozwijając SkyCash skupiamy się na tym, co przyciąga ludzi do płatności mobilnych, czyli na prostocie i intuicyjności użytkowania - mówi Tomasz Krajewski, prezes zarządu SkyCash. - Zasilanie konta przelewem ekspresowym z poziomu samej aplikacji to jedna z ważniejszych innowacji od czasu umożliwienia podpięcia do systemu karty płatniczej - dodaje Krajewski.

Kolejne usprawnienie powstało z myślą o osobach, które często podróżują pociągami na tej samej trasie, np. łączącej miejsce zamieszkania i pracy. Podczas zakupu biletów SkyCash domyślnie wyświetla ostatnio wybierane stacje. Użytkownik, który chce odbyć podróż powrotną tą samą trasą nie musi już ponownie wybierać stacji początkowe i końcowej. W aplikacji pojawił się specjalny przycisk, który pozwala błyskawicznie odwrócić ich kolejność. Z rozwiązania mogą obecnie korzystać pasażerowie PKP Intercity, ale wkrótce zostanie ono rozszerzone na pozostałych przewoźników, których bilety można kupować za pomocą SkyCash.

SkyCash zadebiutował w czerwcu 2010 r. i odnotował już ponad 1,5 mln pobrań. Na przestrzeni ostatnich lat aplikacja przeszła znaczną metamorfozę i była regularnie uzupełniana o nowe funkcje. Wiele z nich miało na celu zwiększenie ergonomii użytkowania i przyspieszenie procesu płatności. Pojawiła się m.in. możliwość kupowania biletów w ciężar karty płatniczej oraz okazywania ich do kontroli w trybie offline, bez potrzeby łączenia się z Internetem.

Z najnowszej wersji aplikacji mogą już korzystać użytkownicy telefonów z systemami iOS oraz Android. Wkrótce aktualizacja będzie dostępna także w wersji na telefony z Windows Phone.