Łukasz Szewczyk12.10.2015 (11:12)24 komentarze

UPC i Play mogą połączyć siły. Nadchodzi megafuzja?

Czy powstanie kolejny gigant telekomunikacyjno-medialny, mocny konkurent dla Cyfrowego Polsatu? Jak informuje Rzeczpospolita, zagraniczni właściciele sieci UPC Polska oraz Play zaczęli rozmowy o połączeniu biznesów.
UPC i Play mogą połączyć siły. Nadchodzi megafuzja?
UPC Polska to największy w Polsce operator telewizji kablowej świadczący usługi telewizji cyfrowej, szybkiego internetu szerokopasmowego oraz telefonii stacjonarnej. W portfolio UPC brakuje jednak usług opartych na telefonii mobilnej. Operator do dawna szuka różnych rozwiązań, by zaoferować telefonię komórkową swoim klientom w korzystnym modelu biznesowym, a nowy szef UPC Polska w publicznych wypowiedziach nie wyklucza także przejęć na rynku mobilnym.
Według informacji Rzeczpospolitej, zagraniczny właściciele UPC Polska i sieci Play, zastanawiają się nad transakcją, w wyniku której największa w kraju telewizja kablowa i czwarty operator komórkowy mogłyby stworzyć jeden organizm. Jak zauważa gazeta, już wcześniej operatorzy szukali pola do współpracy, ale o scenariuszu, w którym firmy tworzą grupę, słychać w branży telekomunikacyjnej od kilku tygodni.

Dodajmy także, że w mediach od dawna musi się o planach sprzedaży sieci Play w 2016 roku. Z informacji Rzeczpospolitej wynika, że formalny proces szukania inwestora dla P4 jeszcze się nie zaczął. Jednak spółka przygotowuje się do refinansowania obligacji, co sprzyja negocjacjom w sprawie zmian właścicielskich.

Komentarze (1 - 10 z 24)

Niech się zajmą dodaniem elevenów, a nie jakies pierdoły wymyślają.
 5  
jak dla mnie to swietna wiadomosc, akurat mam abo w play i upc :)
 4  
Niech oni lepiej uzupełnią braki kanałowe w końcu... Eleveny, MGM HD, Vh1 Classic, itd...
 9  
Eleveny wkrótce mają być.
 3  
Z tego co czytałem Play jest po prostu do sprzedania i pewnie UPC jest jedną z zainteresowanych stron mi to tam obojętnie chyba ze do pakietu 3 usług dadzą darmową kartę z nieograniczonym netem ;P
 5  
Kiedy Eleny ? UPC bo macie cas do EL clasico!!!
 0  
Szklana kula Ci o tym przepowiedziała? Heh. Nsport też miał wejsc szybko.
 7  
No to będą przereklamowane, drogie usługi tv kablowej (z brakami programowymi), szybki internet (który czasem się krzaczy totalnie) i do tego telefonia komórkowa bazująca na infrastrukturze pozostałych operatorów, bo na budowę własnej kasy nie było (bo kasa poszła na zatrudnianie gwiazd w reklamach). Po prostu, rewelacja...

Swoją drogą, widzieliście reklamy Play, gdzie oferują pakiet z internetem LTE i w zestawie dają smartfona bez obsługi LTE? Po prostu, brawo!
 3  
Co do kanałów Eleven nawet konsultanci wspominają ze mają być do nowych umów C+ za darmo
 2  
Mogłoby być ciekawie. Zaoferowaliby wtedy pewnie usługę na przykładzie smartDOM z Cyfrowego Polsatu.
 2