Łukasz Szewczyk26.10.2015 (11:34)6 komentarzy

inkBOOK Obsidian już w sprzedaży. Polska alternatywa dla Kindle Voyage?

Na rynku czytników e-booków debiutuje inkBOOK Obsidian. Dzięki technologii Flat Glass Solution wysoka jakość obrazu idzie w parze z ergonomią i stylowym wyglądem.
inkBOOK Obsidian
inkBOOK Obsidian
Firma Arta Tech wprowadziła do swojej oferty czytnik inkBOOK Obsidian, łączący w sobie cechy modelu inkBOOK Onyx, z technologią e-papierowego wyświetlacza - Flat Glass Solution. Ostrość czytanego tekstu gwarantuje 6-calowy, dotykowy wyświetlacz E Ink Carta™ o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli (212 PPI), z neutralnym dla oczu doświetleniem o regulowanej intensywności. Obsidian obsługuje popularne gesty znane z tabletów oraz smartfonów. W stosunku do rozwiązań starszej generacji, ekran Carta cechuje o 50% mocniejszy kontrast i lepsza redukcja odbić świetlnych. Jego matowa powierzchnia imituje fakturą kartkę papieru. Przekłada się to na wysoki komfort czytania, nieporównywalny z żadnym dostępnym na rynku tabletem. Wzrok nie męczy się nawet przy wielogodzinnej lekturze, a samo urządzenie wystarczy ładować raz na kilka tygodni.
inkBOOK Obsidian
inkBOOK Obsidian
inkBOOK Obsidian został oparty na znanym ze smartfonów i tabletów, lubianym systemie Android. Urządzenie oferuje bezprzewodową komunikację Wi-Fi, obsługuje aplikacje mobilne i umożliwia otwieranie e-booków we wszystkich popularnych formatach (m.in.: EPUB, MOBI oraz PDF ze wsparciem dla funkcji reflow). Dodatkowo, dzięki przeglądarce i dedykowanej aplikacji Midiapolis News, użytkownicy inkBOOKa mogą swobodnie czytać treści z Internetu. Obsidian wspiera karty microSD o pojemności do 32 GB, co pozwala niewielkim kosztem rozszerzyć 8 GB wbudowanej pamięci. W pakiecie z czytnikiem oferowany jest dostęp do dysku internetowego Midiapolis Drive, z ponad 3000 darmowych e-booków.

inkBOOK Obsidian
inkBOOK Obsidian
Czytnik e-booków inkBOOK Obsidian jest już dostępny w Polsce, w cenie sugerowanej 599 złotych. Można go znaleźć na półkach największych sklepów z elektroniką, m.in.: Agito, Komputronik, Media Expert, RTV Euro AGD czy X-KOM. W najbliższym czasie inkBOOK Obsidian pojawi się również w internetowej księgarni Legimi, gdzie będzie można go kupić w korzystnej ofercie abonamentowej z nielimitowanym dostępem do bogatej bazy e-booków.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Voyage ma wyższą rozdzielczość. Poza tym obsidian to brandowany "chińczyk", co go co prawda nie przekreśla, ale wzbudza obawy o jakość.
4083Tekst nie zawiera wystarczającej ilości liter (min. 3) 26.10.2015 (15:17:25)
 2  
Android w e-czytniku - to nie wróży nic dobrego. Po co obciążać procesor i baterię niepotrzebnymi procesami skoro chodzi tylko o czytanie książek.
 0  
Gdzie w Polsce firma Arta Tech ma fabryki, biuro projektowe albo dział R&D?
No własnie... :)
 0  
no właśnie oglądałem go w media expert i średnio mi się spodobał, natomiast nie znam się za bardzo i w sumie to jestem zwolennikiem zwykłych książek.
 0  
a jak dla mnie to spoko, tylko cena niezbyt, natomiast poczekam do wypłaty i znając życie, zamówię. Dobrze ze dostawa jest za free.
 0  
Jasne. Najdroższa dostawa wliczona w cenę, ale mało kto to zauważy ;-)
 0