Łukasz Szewczyk12.01.2016 (14:05)brak komentarzy

Nowy Walkman "do noszenia" dla aktywnych. Odporny na wodę i pył

Sony wprowadza na rynek nowe odtwarzacze Walkman WS413/WS414 do noszenia na sobie. Mają one nowe, wytrzymałe obudowy odporne na pył i słoną wodę, które pozwalają uprawiać więcej sportów w różnorodnych warunkach.
Walkman serii NW-WS410
Walkman serii NW-WS410
Skoro muzyka potrafi dodawać sił w czasie ćwiczeń, czemu nie ułatwić słuchania jej? Odtwarzacze Walkman WS413/WS414 są odporne na pył i słoną wodę. Teraz ulubionych piosenek można więc słuchać przy uprawianiu sportów wodnych, takich jak kajakarstwo czy pływanie. Nowe modele zaprojektowano tak, aby wyeliminować opór interferencyjny. W tym celu dodano wewnętrzne złącze, które zapobiega gromadzeniu się obcych cząstek i cechuje się dużą odpornością na korozję. Przednią powierzchnię obudowy pokryto powłoką antykorozyjną, dzięki czemu odtwarzacz Walkman jest chroniony od wewnątrz i od zewnątrz.
Walkman serii NW-WS410
Walkman serii NW-WS410
Modele WS413/WS414 są dostarczane w komplecie z wkładkami dousznymi do codziennego użytku oraz ze specjalnie zaprojektowanymi wkładkami wodoodpornymi. Te drugie, pokryte cienką folią, zapobiegają przenikaniu wody bez pogorszenia komfortu użytkowania.

Dzięki odpornej na pył obudowie można ich używać na wakacjach na plaży. Szczelna obudowa umożliwia kompensację różnicy ciśnień wewnątrz i na zewnątrz urządzenia, co gwarantuje pyłoszczelność w różnych środowiskach. Konstruktorzy zadbali też o rozszerzenie zakresu temperatur pracy: nowe modele Walkman działają w temperaturze od -5°C do 45°C.

Nowością jest tryb "Dźwięki otoczenia", który pozwala słyszeć, co dzieje się dookoła, bez zdejmowania urządzenia ani zmniejszania głośności. Umożliwiają to wbudowane mikrofony, które przechwytują zewnętrzne odgłosy i reprodukują je przez słuchawki. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość rozmowy z kolegą lub instruktorem bez wyłączania motywującej muzyki.

Odtwarzacze Walkman WS413 / WS414 będą dostępne w Europie od marca 2016 w cenach ok. €120 (WS413) i ok. €110 (WS414).