Łukasz Szewczyk16.03.2016 (15:58)brak komentarzy

Sony z aplikacją Picture This na smartfony i tablety

Sony Pictures Television Networks uruchomia aplikację, która ma umożliwić użytkownikom dzielenie się zdjęciami przestawiającymi różnorodność i piękno przyrody nieskażonej szkodliwą działalnością człowieka. Projekt jest częścią globalnej kampanii Picture This, której celem jest wspieranie działań na rzecz ochrony środowiska.
Picture This
Aplikacja Picture This została udostępniona posiadaczom smartfonów i tabletów z systemem Android oraz iOS. Za jej stworzenie odpowiada firma REDspace z siedzibą w USA, wielokrotnie nagradzana za nietuzinkowe projekty interaktywne.
Za pomocą aplikacji SPT Networks chce dokumentować pozytywne działania podejmowane przez zwykłych ludzi na rzecz środowiska, w którym żyją. Użytkownicy smartfonów i tabletów zachęcani są do publikowania zdjęć pięknych krajobrazów w swojej okolicy.

- Chcemy, by użytkownicy aplikacji uchwycili na zdjęciach piękno świata widzianego swoimi oczami, a następnie podzielili się nimi w ramach aplikacji Picture this - powiedział Andy Kaplan, Prezes Sony Pictures Television. - Za pomocą zdjęć chcemy zobrazować pozytywne działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego, które można podejmować na co dzień bez większego wysiłku - dodał.

Kampania Picture This, której celem jest zwrócenie uwagi na zagadnienia związane z ochroną środowiska, wystartowała 28 września 2015 roku. Jest prowadzona w trzydziestu językach i w 178 krajach świata. W każdym nich, w zależności od poziomu rozwoju kraju i świadomości jego obywateli, problemy dotyczące środowiska są różne i mają zupełnie inne przyczyny.


Picture this w Polsce ma na celu popularyzowanie idei "sprzątania po sobie" w przestrzeni publicznej oraz kreowania właściwych nawyków i postaw w tym kierunku. Inicjatywa telewizji AXN to przede wszystkim edukacja i próba wprowadzenia zmian w świadomości Polaków. Partnerem społecznym akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.