Łukasz Szewczyk25.04.2016 (14:03)16

Nowa ustawa może zablokować 30 mln numerów "na kartę". Wyższe rachunki za telefon?

Nowa ustawa antyterrorystyczna może przyczynić się do zablokowania prawie 30 mln numerów "na kartę". Jeśli dokument zostanie uchwalony zgodnie z planami rządu, do czystki może dojść już na koniec bieżącego roku. Zmiany możemy odczuć także m.in. w wyższych rachunkach za telefon.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 16)

Ta ustawa to może być mocny cios dla operatorów MVNO...
 6  
Takie ustawy obowiązują w Niemczech, Hiszpanii oraz we Włoszech.
Więc dlaczego redakcja tego nie zauważa ?Przecież wiele razy wszyscy biorą za przykład zachodnią Europę, czemu nie tym razem?
Kolejna sprawa, to to że mamy abonamenty i nasze dane są znane więc dlaczego młody człowiek ma mieć możliwość być anonimowym ? Kupi kartę podzwoni i wyrzuci do kosza kupując drugą. Abonamentowcy tak nie mogą.
Zresztą może mniej będzie głupich żartów z bombami na lotniskach itp. Dla mnie to dobry ruch.
 1  
ta ustawa to cios przede wszystkim w zwykłych obywateli by odebrać nam jak najwięcej swobód. Terrorysta czy inny przestępca i tak zdobędzie potrzebny mu numer telefonu w ten czy inny sposób i żadna ustawa tego nie zmieni. We Francji jest zakaz posiadania broni, a jak wiemy terroryści są całkiem nieźle uzbrojeni i co jakiś czas zabijają kolejne osoby.
 18  
To cios w krętaczy, oszustów i ludzi którzy kupują starter na stacji benzynowej i nękają ludzi!
Żeby był jasne, jestem ANTY PIS!
Kto nie ma nic do ukrycia może spać spokojnie. Inwigilacja była, jest i będzie i nie tylko w Polsce.
 5  
Terrorysta, czy inny bandzior zawsze znajdzie sposób, by te przepisy obejść. A jaki jest procent tych, którzy wykorzystają numer telefonu pre-paid do przestępstw? 0,01%?
za to 99,99% pozostałych dostanie po tyłku.

#dobrazmiana
 12  
Jak ktoś będzie chciał użyć telefonu do zamachu to wcześniej zwiezie sobie taką kartę z zagranicy - co za problem. Kolejna bzdura którą ktoś wymyślił pod płaszczykiem walki z terrorem.
 13  
Z tą penetracją toś pan pojechał po bandzie he he. Kto będzie chciał, to zarejestruje. Jak pamiętam, to swój pierwszy musiałem rejestrować. Wreszcie się okaże ile tak serio każdy operator ma abonentów. Penetracja nie spadnie. Zostanie zweryfikowana praktyka martwych dusz, czyli skończy się fikcja. Większe koszty, kolejna bzdura, bo i tak każdy numer jest w systemie i dołożenie paru danych, to pikuś. Oczywiście jak każda ustawa związana z bezpieczeństwem nie uchroni przed prawdziwym zagrożeniem, ale będzie uciążliwa dla zwyczajnych obywateli. W dobie internetu, komunikatorów potencjalny terrorysta znajdzie sposób. Sprawdzi się natomiast w znalezieniu amatorów nękania głuchymi telefonami.
 4  
@Kaczko DZIWKOaczko ... KAŻDY numer PREPAID będzie musiałbyć zarejestrowany... KAŻDY.... Tak jest w większości krajów EUROPY !!!! I Partia nie ma tutaj nic do rzeczy Pisiorze jeden....
 5  
Pomysł jest nietrafiony. Ktoś kto będzie chciał przy pomocy bomby rozwalić setki osób, nie będzie miał wyrzutów sumienia by zdobyć starter bez podawania danych. Albo przez podstawione obce osoby za parę złotych na flaszkę, albo włamię się do kiosku na wsi, albo co najgorsze po prostu okradnie kogoś, a dla tej osoby będzie to znaczyło kłopoty z policją przez długi czas.
- Nie mówie już o większym nie bezpieczeństwie z wyciekiem danych osobowych. Wiadomo przecież że teraz wystarczą tylko dane z dowodu by wziąć pożyczke przez internet.
Więc raczej średnie rozwiązanie.
pozdrawiam panowie
 5  
ps
Jeszcze kończąc poprzednią kwestie. W niektórych krajach gdzie wprowadzono taki obowiązek powstał czarny rynek dla kart pre - paid. Także dla przestępców którzy będą chcieli zrobić coś złego to żaden problem. Dostanie się najwięcej zwykłym osobom ...
 0