Łukasz Szewczyk25.04.2016 (14:03)16

Nowa ustawa może zablokować 30 mln numerów "na kartę". Wyższe rachunki za telefon?

Nowa ustawa antyterrorystyczna może przyczynić się do zablokowania prawie 30 mln numerów "na kartę". Jeśli dokument zostanie uchwalony zgodnie z planami rządu, do czystki może dojść już na koniec bieżącego roku. Zmiany możemy odczuć także m.in. w wyższych rachunkach za telefon.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 16 z 16)

5 milionów wyborców PIS wje......o 30 milionów w kacze gówno. SBcy i UBcy są dumni ze swoich synów i wnuków. Sami tego tak dobrze nie wymyślili.
 0  
Nie jestem jakoś szczególnie zaangażowany w politykę, ale to są chyba luźne dyrektywy Unii, a u Nas nie było chyba jeszcze pierwszego czytania ...
pozdr
 1  
Coraz więcej ludzi korzysta z Signala, więc następnym krokiem Zbynia-Nagrywarki będzie pewnie blokada tego serwisu.
 3  
Dajcie spokój z tą polityką:-)
Jest jeszcze jedna rzecz. Mój znajomy ma ten sam numer w jednej sieci od 15 lat. (Ja mam trochę mniej - 10). Nigdy nie chciał go rejestrować, bo jego brat zgubił kiedyś telefon (Postpaid), i potem miał wiele kłopotów .. nie tylko chodziło o opłaty , ale też gości.
I teraz powiedzmy ktoś ma telefon 10, 15 lat, czy nawet pół roku, i musi się zarejestrować, bo inaczej znaczyć to będzie że jest przestępcą. Niby nic wielkiego, ale osobiście znam więcej osób, które nigdy nie wzięły by telefonu na abonament, przez strach przed kradzieżą.
Tutaj może mniejsze zagrożenie opłat za zbyt długie rozmowy, ale jeśli telefon został by skradziony (a skoro będzie ustawa zabraniająca swobodnego zakupu starterów, to tym bardziej to się może zdarzyć), to jest możliwość, że po jakimś czasie ktoś z Policji Nas odwiedzi.
Powiecie że część Europy tak ma ? No tak. Ale inna część albo to odrzuciła (Wielka Brytania, Czechy, Rumunia), albo w ogóle tego nie rozważała (Portugalia, Irlandia, Szwecja, Finlandia, czy Austria). I mam nadzieję że u Nas też to rozsądnie rozważą.
Dobranoc
 4  
"czy jest to tylko wymówka do tego by mocniej kontrolować społeczeństwo?"

Oczywiście, ze tak ! Już widzę, jak terrorysta nie dokona swoich zamierzeń bo nie będzie miał z czego zadzwonić :))))))))))))

Ludzie, to jest wymówka, czy Wy tego nie widzicie ???
 0  
Szefczyk, nie siej platfonserskiej propagandy. Nic nie podrożeje.
 0