Łukasz Szewczyk06.05.2016 (17:20)29 komentarzy

UPC Polska podnosi cenę abonamentu

Część abonentów sieci UPC Polska, największego operatora telewizji kablowej w Polsce, otrzymują listy z informacją o podwyżce abonamentu do 5 złotych miesięcznie.
UPC Polska podnosi cenę abonamentu
Nowe, wyższe opłaty abonamentowe będą obowiązywały od 1 czerwca 2016 roku i obejmą klientów, którym skończył się promocyjny okres zobowiązania. Jak przekonuje operator: "zmiany wysokości opłat abonamentowych służą do ciągłego inwestowania w bezpieczeństwo i stabilność sieci, wzbogacanie oferty (np. oferty programowej), a także doskonalenie jakości obsługi".
Takie działanie operatora nie jest zaskoczenie. Przypomnijmy także, że jesienią 2015 roku UPC Polska wprowadziło nowe warunki korzystania z usług. Jeden z zapisów regulaminu mówi: "Dostawca usług jest uprawniony do podniesienia łącznej wysokości uiszczanych przez Abonenta miesięcznych opłat abonamentowych, nie częściej niż jeden raz w roku kalendarzowym i każdorazowo nie więcej niż o 8 zł. Uprawnienie to nie przysługuje w przypadku Umów Abonenckich zawartych na czas określony oraz w Okresie Zobowiązania". Co ciekawe, ten zapis znalazł się pod lupa UOKiK.

Klienci, których obejmie podwyższa otrzymają listy od operatora z odpowiednią informacją. Podkreślmy, że klienci będący poza okresem zobowiązania, którzy nie zgadzają się z podwyżką, mają prawo do rozwiązania umowy zgodnie z warunkami umowy.

Komentarze (1 - 10 z 29)

Dziwna polityka UPC,jest duza konkurencja a UPC podnisi ceny ktore i tak nie są małe.
 56  
Uffff. Dobrze, że nie naliczają opłaty aktywacyjnej.
Hahahahahaha

Szanowne UPC, a kiedy podwyżka za Canal+ Prestiże. Za ten pakiet wołacie już 70 zł, do 100 zł już niedaleko. Hahahahahahahah
 41  
Kabaret. Podnosić cenę abonamentu w czasach gdy za rok będzie 30 kanałów w DVB-T i przymusowa opłata audiowizualna (15 PLN miesięcznie) to strzał w stopę. Niech UPC przybastuje, bo obudzą się z ręką w nocniku już niedługo.
 43  
Spokojnie zanim zaczniecie na dobre. Podwyżka dotyczy abonentów na bezterminówkach. Składasz wypowiedzenie i dostajesz lepszą ofertę i nie obejmie cię podwyżka. Tak naprawdę chodzi tu o to, aby klient związał się na kolejne 2 lata. Dla wielu będzie to bodziec, aby wytargować lepsze warunki. Dla jednych będzie to niższy abo dla drugich bogatsza oferta. Ja to tak widzę i polecam słać bezterminowym "wypowiedzenia".
 18  
Dziwna polityka UPC,jest duza konkurencja a UPC podnisi ceny ktore i tak nie są małe.
Ta polityka uderza w dwie grupy klientów, tych którzy nie wiedzą, że można podpisać korzystniejszą umowę i duże upusty z zobowiązaniem oraz tych którzy świadomie nie chcą wiązać się na 2 lata, a UPC chce koniecznie ich do tego skłonić. Masz rację, że to dziwne, ale politykę zagranicznych koncernów czasem trudno zrozumieć.
 16  
BY TYCH ,, C-I-U-L-O- W ,,POKRECILO,,,,,BRAK WERSJI HD DISCOVERY TURBO ,SCIENCE ,TNT,,,,,,,,A O NOWYM MGM HD ,NAWET NIE WSPOMNE A CI JESZCZE PODNOSZA ABONAMENT,,,,,,NORMALNIE ICH P-O-J-E-B-A-L-O,,,SKONCZY MI SIE UMOWA I SAYONARA ,,F-I-U-T-Y
 14  
Współczuję tych nie którzy mają UPC. UPC Polska podnosi cenę abonamentu, to jest chore.
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 6.05.2016 (22:12:01)
 14  
Netia (w technologii HFC) - dużo atrakcyjniejsze ceny, znacznie lepsza pakietyzacja - pozwalająca wybrać to, co się chce oglądać, a nie tonę śmiecia... A UPC niech się buja!
 15  
Szanowne UPC, a kiedy podwyżka za Canal+ Prestiże. Za ten pakiet wołacie już 70 zł, do 100 zł już niedaleko. Hahahahahahahah
A co ma UPC do ceny za ten pakiet? - taki sobie ustaliła NC+ (a i parę zł też samo UPC chce na tym zarobić) - zresztą, ten pakiet NIE jest obowiązkowy.
 4  
Kto jest jeleń to dostaje podwyżki. Z UPC trzeba negocjować. Kto umie negocjować ten ma zobowiązanie na WRU XX i najlepsze warunki w kraju, a do tego Cinemax i Filmbox po 1 zł.
 4