Łukasz Szewczyk10.05.2016 (16:17)11 komentarzy

Nowa usługa w Plusie - uBezpiecz samochód

Plus wprowadza do swojej oferty nową usługę, dzięki której można ubezpieczyć swój samochód samemu bez konieczności spotkania z agentem. Specjalna aplikacja uBezpiecz pozwala na wybór polisy komunikacyjnej spośród kilku specjalnie przygotowanych ofert oraz opłacenie jej i zapisanie na swoim smartfonie.
Wprowadzona przez sieć Plus usługa to nowoczesna na rynku operatorów telekomunikacyjnych formuła ubezpieczenia samochodu. Pozwala na przygotowanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych, dokonanie zakupu najkorzystniejszej z nich oraz zapisanie wybranej polisy na smartfonie. Wszystko to dzięki mobilnej aplikacji uBezpiecz przygotowanej we współpracy z BENEFIA Ubezpieczenia - spółką z Grupy VIG.
Cały proces zakupu polisy to zaledwie kilka kliknięć. Wystarczy za pomocą aplikacji uBezpiecz zeskanować QR kod znajdujący się w dowodzie rejestracyjnym (tzw. kod AZTEC). Rolę czytnika kodu spełnia wbudowany w telefonie aparat fotograficzny. Zeskanowane z kodu dane trafiają - po sprawdzeniu w ogólnopolskiej bazie danych UFG - do Centralnego Systemu Obsługi Ubezpieczeń (CSOU) Benefii gdzie odbywa się ich weryfikacja i taryfikowanie ubezpieczenia. Po chwili na ekranie pojawia się kilka skalkulowanych i dedykowanych klientowi wariantów ubezpieczenia. Wystarczy teraz "kliknąć" na wybraną ofertę a, po wyrażeniu odpowiednich zgód i pobraniu ogólnych warunków ubezpieczenia, bardzo łatwo i szybko oferta zmieni się w polisę. Aplikacja prowadzi klienta przez cały proces zawarcia umowy ubezpieczenia, włącznie z zakupem, co następuje po przekierowaniu do płatności elektronicznych. Gotową, opłaconą polisę klient otrzymuje na swój adres e-mail, a może też zapisać ją w telefonie. Cała operacja trwa nie dłużej niż 5 min.

Aplikacja uBezpiecz będzie preinstalowana na nowych telefonach dostępnych w ofercie sieci Plus. Klienci korzystający już z ofert operatora mogą natomiast ją pobrać ze Sklepu Play. Usługa jest dostępna dla wszystkich użytkowników Plusa, bez względu na rodzaj kontraktu.

Komentarze (1 - 10 z 11)

ale czadddd!!!! :):) chcem tego
 2  
Ciekawe jakie będą stawki.
 7  
Ciekawe jakie będą stawki.
500+ ;)
 1  
Czad nie czad, dobry kierunek Plusa. skoro mają już bank, to czemu nie mieliby mieć usług ubezpieczeniowych na podorędziu? Zwłaszcza że tu nie jest specjalnie potrzebne jakieś specjalistyczne doradztwo, tylko to są ubezpieczenia proste jak konstrukcja cepa - OC, AC - tu się nic nie wymyśli.
 12  
Wszystko zmierza w kierunku współpracy w ramach różnych usług z jednym operatorem. Na tym tle Plus wypada bardzo dobrze, gdyż ma w swojej ofercie wiele - często innowacyjnych usług. ta związana z ubezpieczeniami to jego nowość, która myślę, że może być jakąś alternatywą dla klasycznych agentów ubezpieczeniowych.
 12  
Plus znowu wyprzedza konkurencję. to już chyba standard. Za niedługo usłyszymy o ubezpieczeniach w Orange czy T Mobile, podobnie jak było to z prądem czy finansami.
 12  
Plus pozytywnie mnie zaskakuje - stale coś wymyślają co staje się później inspiracją dla konkurencji. Większość nowych usług w Plusie w krótkim czasie jest kopiowana.
 12  
krok szuka kasy i jeleni
 8  
@ben2 To nie szukanie kasy, bo plus ma jej dzięki CP dość sporo, a to rozwiązanie z ubezpieczeniami to kolejna już nowa usługa w Plusie. Ostatnie czyli prąd czy gaz były chętnie wprowadzane również przez konkurencję.
 8  
Muszę się bardziej zainteresować tematem bo akurat polisa mi się kończy. Może będą jakieś lepsze warunki. No i mam nadzieje, że jakieś zniżki dla stałych klientów Plusa... ;)
 6