Łukasz Szewczyk06.06.2016 (16:28)4 komentarze

Właściciel UPC Polska inwestuje w polskie innowacje

Liberty Global Ventures - fundusz inwestycyjny z grupy Liberty Global, do której należy UPC Polska, zainwestował w polski startup działający w branży internetu rzeczy - spółkę Ecoisme.
UPC Think Big
Stworzony przez twórców firmy Ecoisme system czujników, mierzy nadprogramowe zużycie energii, generowanej przez domową elektronikę, dostarczając informacje na ten temat w formie prostych alertów wprost na smartfon użytkownika. Wymiernym skutkiem działania Ecoisme jest nie tylko obniżenie rachunków za prąd, ale także ostrzeganie przed potencjalnym zagrożeniem (np. gdy pozostawimy podłączone do gniazdka żelazko). Twórcy biznesu są w trakcie realizacji pierwszych zamówień na produkt, pozyskanych za pośrednictwem portalu crowdfundingowego Indiegogo. Ecoisme ma swoją siedzibę w Krakowie.
- Ta inwestycja Liberty Global Ventures to kolejny przykład rosnącego zaangażowania grupy na polskim rynku. Obok konsekwentnie prowadzonych od lat inwestycji w rozwój infrastruktury szerokopasmowej i usług cyfrowych, wsparcie kapitałowe dla innowacyjnych firm to kolejny filar budowy gospodarki cyfrowej i tworzenia odpowiedniego ekosystemu, służącego rozwojowi polskiej przedsiębiorczości - mówi Frans-Willem de Kloet, prezes UPC Polska.

Działania Liberty Global Ventures na rzecz startupów obejmują - obok inwestycji finansowej - także pomoc merytoryczną i wsparcie firm w budowaniu sieci kontaktów biznesowych. Liberty Global Ventures jest także partnerem organizowanego przez UPC Biznes w Polsce programu dla przedsiębiorców - THINK BIG.

Komentarze (1 - 4 z 4)

TV se nie pooglądam bo jakieś alerty będę dostawał. Zacznę oszczędzać to mi cenę prądu podniosą bo elektrownie i firmy dystrybuujące energię to nie organizacje charytatywne.
 4  
UPC powinno skupić się na różnych promocjach dla stałych klientów, a nie tylko nowych! Pozbywaniu się przez wyłanczanie programów nadawanych analogowo i cyfrowych w SD, a więcej dodawaniu programów cyfrowych w HD!
 7  
Niech UPC również zaktualizuje oprogramowanie do swoich dekoderów Horizon z możliwością usuwania niechcianych programów, a nie tylko ich blokowania przez kontrolę rodzicielską. Tak samo możliwość sortowania ich według własnych potrzeb, a nie tylko dodawania do ulubionych!
 3  
Skoro nie radzimy sobie z dotychczas świadczony usługami, to wprowadzimy nowe. Wtedy wskaźnik niezawodności usług się podniesie.
Zarządzanie gniazdkami elektrycznymi będzie tak samo dopracowane, jak dekodery Horizon?
 1