Łukasz Szewczyk25.07.2016 (14:06)20 komentarzy

Karty pre-paid tylko z obowiązkową rejestracją. Możesz stracić numer! (wideo)

Koniec anonimowości użytkowników telefonów "na kartę". W życie wchodzi tzw. ustawa antyterrorystyczna. Od teraz korzystanie z nowych kart-prepaid możliwy będzie tylko z okazaniem dowodu tożsamości. Obecni użytkownicy kart pre-paid mają czas na rejestrację do końca stycznia. Inaczej numer może przepaść.
Mam kartę pre-paid
Od poniedziałku (25 lipca 2016 roku) wchodzą w życie nowe przepisy, które kończą erę anonimowości kart pre-paid. Od tego dnia, zgodnie z nowymi przepisami, świadczenie usług "na kartę" przez dostawcę usług telekomunikacyjnych będzie możliwe dopiero po potwierdzeniu tożsamości abonenta.
Karty pre-paid rejestrujemy osobiście, za okazaniem dowodu osobistego lub paszportu - skany, kopie i ksera nie są dokumentami i na ich podstawie nie dokonamy rejestracji. Dzieci, które mają swój dowód osobisty mogą zarejestrować kartę samodzielnie, muszą jednak mieć ukończone 13 lat.

Przepisy ustawy prawo telekomunikacyjne nie określają limitów liczby kupowanych kart prepaid, wprowadzają natomiast obowiązek rejestracji (podania) danych przez abonenta i autoryzacji (potwierdzenia) tych danych przez dostawcę, dla każdego z przypisanych do karty SIM numerów MSISDN.

Masz niezarejestrowany numer? Możesz go stracić!!!
Ważna informacja dla osób, które już korzystają z niezarejestrowanych kart pre-paid. Wszystkie karty pre-paid, które zostały nabyte i aktywowane przed dniem wejścia w życie nowych przepisów, czyli przed dniem 25 lipca 2016 r., powinny zostać zarejestrowane do dnia 1 lutego 2017 roku. W przeciwnym razie przestaną one działać, dostawca usług ma obowiązek zaprzestać świadczenia usług telekomunikacyjnych.


W sytuacji, gdy użytkownik posiada niezarejestrowany numer w ofercie prepaid i zamierza go przenieść do sieci nowego dostawcy usług, najpierw dokonuje rejestracji karty u swojego (dotychczasowego) dostawcy, a następnie występuje do nowego dostawcy usług z wnioskiem o przeniesienie tego numeru.
UKE

Komentarze (1 - 10 z 20)

Sprostowania:
- potwierdzenie tożsamości wymaga jedynie AKTYWACJA karty a nie jej zakup,
- po 1 II 2017r. w przypadku braku rejestracji dojdzie do ZAWIESZENIA świadczeniach usług a nie ich całkowitego zaprzestania
 6  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
W związku z tym wymogiem rejestracji warto skoczyć do Plusa, i to bez względu czy na kartę, czy na abonament, bo wszędzie dają duże bonusy dla przechodzących czy tylko rejestrujących. Tu się Plus fajnie odnalazł na tle innych telekomów.
 34  
Rejestracja! Nie mam czasu na takie rzeczy, możecie moje wszystkie karty już wyłączyć pozdrawiam
 15  
A Ja ani myślę rejestrować żadnych kart i nikt Mnie do tego nie zmusi, kupię kartę zagranicxnego operatora i dalej będę robił pogruszki , kawały i fałszywe alarmy.
 3  
W związku z tym wymogiem rejestracji warto skoczyć do Plusa, i to bez względu czy na kartę, czy na abonament, bo wszędzie dają duże bonusy dla przechodzących czy tylko rejestrujących. Tu się Plus fajnie odnalazł na tle innych telekomów.
A teraz wytrzyj usta.
 15  
niedługo będziemy musieli podawać rozmiar majtek, buta czy kołnierzyka ... !!! !!!
Brawo panie błaszczak, hahaha
 1  
Jak długo będzie trzeba czekać na aktywację numeru po zakupie karty SIM? Do tej pory można to było zrobić od razu ale teraz nim sprzedawca wyśle list polecony z moimi danymi do operatora, później operator potwierdzi moje dane wysyłając pismo oraz czekając na list polecony z właściwego USC zejdzie chyba kilka/naście miesięcy
 1  
Rejestracja! Nie mam czasu na takie rzeczy, możecie moje wszystkie karty już wyłączyć pozdrawiam
Nie bój, nie bój ... operator już ci przypomni. 100 smsów, kilkanaście telefonów przed 1 lutym i dla spokoju zarejestrujesz. :)
 3  
Szkoda tylko że nasi geniusze w rządzie, nie zauważyli że w Europie jest roaming. Wystarczy zatem kupić kartę w naszym przypadku choćby na Słowacji i omijasz to śmieszne prawo wymyślone przez naszych geniuszy.

Wniosek nr1 ustawa nie spełnia swojej roli.
Wniosek nr2 ustawa uprzykrza tylko życie uczciwym
Wniosek nr3 zwiększyła się inwigilacja obywateli
 12  
Mi będzie działać trochę dłużej bo mam rok ważności konta.
 0