Łukasz Szewczyk03.08.2016 (15:50)2 komentarze

Asus VivoStick dostępny w Polsce

Asus wprowadza na polski rynek VivoStick - jest to niewielkich rozmiarów komputer, który przekształci dowolny wyświetlacz HDMI lub telewizor w komputer z systemem Windows lub smart TV.
VivoStick wyposażono w procesor Intel Atom z 2GB RAM i 32GB pamięci masowej. Pomimo niewielkiego rozmiaru (135 x 36 x 16,5 mm) oferuje szeroki wachlarz możliwości: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4,1, porty USB 3.0 i USB 2.0, audio jack i wewnętrzny wentylator, który chroni konstrukcję przed przegrzaniem.
Asus VivoStick
Asus VivoStick
Użytkownicy mogą wyświetlać zawartość VivoStick na większym wyświetlaczu dzięki Asus HyStream - aplikacji, która odbija lub strumieniuje filmy Full HD, wideo czy zdjęcia przechowywane na smartfonach z systemem Android lub iOS, tabletach lub komputerach i przekazuje obraz do dowolnego telewizora z HDMI.

Użytkownicy mogą kontrolować VivoStick poprzez telefony komórkowe lub tablety wyposażone w aplikację ASUS VivoRemote, która oferuje funkcję bezprzewodowej myszy albo klawiatury, szybkie skróty do menu startowego systemu, a także odtwarzanie zawartości multimedialnej i kontrolę głośności. VivoRemote Center grupuje najczęściej używane aplikacje w jednym folderze, a użytkownicy mogą dodatkowo tworzyć swoje skategoryzowane foldery i skróty, aby z łatwością otwierać pliki i wykonywać zadania.

VivoStick oferuje wszystkie możliwości komputera PC w dowolnym miejscu w domu, dzięki czemu użytkownicy mogą wygodnie wykonywać swoją pracę, strumieniować filmy HD lub rozmawiać ze swoją rodziną i przyjaciółmi poprzez media społecznościowe na ekranie telewizora. Obsługa Xbox One daje użytkownikom dostęp do swojej konsoli bezpośrednio przez VivoStick. Można go również podłączyć do projektora, aby wyświetlić ważną prezentację lub ulubiony film. Co więcej, VivoStick idealnie sprawdzi się jako zamiennik laptopa na wakacjach; można podłączyć go do hotelowego telewizora i oglądać filmy na YouTube, Netflix lub Amazon Prime.

ASUS VivoStick będzie dostępny w Polsce w pierwszej połowie sierpnia w orientacyjnej cenie 649 zł.

Komentarze (1 - 2 z 2)

ale mi szał hahaha lenovo już dawno coś takiego ma i taniej
 0  
Od lat użytkuje mini pc z chin ni nie narzekam A cena za podobne parametry to 30USD więc dziękuję będę nadal bezpośrednio sprowadzał z chin :)
 0