Łukasz Szewczyk08.08.2016 (13:14)3 komentarze

Poczta Polska ułatwia rejestrację kart pre-paid Orange

Klienci Orange mogą rejestrować "numer na kartę" w placówkach pocztowych. Jest to możliwe dzięki podpisaniu umowy o współpracy. Zgodnie z nowymi przepisami, posiadacz karaty SIM w systemie pre-paid aby z niej skorzystać musi dokonać jej rejestracji.
Orange
Obowiązek rejestracji wszystkich używanych w systemie pre-paid kart SIM reguluje wprowadzona 1 lipca 2016r. ustawa antyterrorystyczna. Akt prawny nakłada obowiązek rejestrowania nowych kart, zaś właścicieli kart będących w użytkowaniu zobowiązuje do dopełnienie formalności do 1 lutego 2017 r. Po tym terminie niezarejestrowane karty zostaną wyłączone przez operatorów.
Rejestracja karty SIM Orange (nowi i dotychczasowi klienci) a także Play (tylko nowi klienci) możliwa jest w sieci własnej Poczty Polskiej tj. w 4,6 tys. placówkach. Podczas rejestrowania karty SIM należy wylegitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość i podać podstawowe dane.

Według analiz Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) na koniec 2015 r. było 18,8 mln kart, które były wykorzystywane przez ostatni kwartał. Stanowi to ponad 68% całkowitej liczby kart pre-paid.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Dlaczego Polska (chyba jeszcze państwowa firma) nabija kasę francuskiej- orange. Niepojęte jak dobrze dbamy o cudze interesy. Szkoda, że nikt nie dba o Nasze...
 1  
Kiedy w końcu orange umożliwi zarejestrowanie kolejnych kart na koncie użytkownika telefonicznie?
 1  
No, w końcu poszli po rozum do głowy umożliwiając dorejestrowanie kolejnych kart za pomocą sms'a.
 0  

Polecamy