Łukasz Szewczyk23.08.2016 (12:28)brak komentarzy

ZenBook z możliwością obrotu ekranu o 360 stopni już w Polsce

W drugiej połowie sierpnia na polskim rynku zadebiutował pierwszy konwertowalny laptop linii ZenBook - model ZenBook Flip UX360CA. Wyposażony został w specjalnie zaprojektowany bezstopniowy zawias, który umożliwia obrót ekranu o 360 stopni.
Elegancką, jednolitą konstrukcję ASUS ZenBook Flip UX360CA stworzono z aluminium, a pokrywa nosi charakterystyczne dla serii ZenBook wykończenie z koncentrycznymi okręgami inspirowanymi filozofią Zen. Laptop ma 13,9 mm wysokości i waży 1,3 kg.
ZenBook Flip UX360CA
ZenBook Flip UX360CA
Nowy przedstawiciel serii ZenBook otrzymał dotykowy panel FHD (1920 x 1080) o przekątnej nieco ponad trzynastu cali. Wyświetla on szczegółowy, wyraźny obraz, zapewnia szerokie kąty widzenia na poziomie 178 stopni, wysokie odwzorowanie kolorów oraz kontrast. Precyzyjne odwzorowanie kolorów, które szczególnie potrzebne jest przy odtwarzaniu filmów czy pracy w programach graficznych zapewnione jest dzięki pokryciu 72 proc. gamy kolorów NTSC i autorskiej technologii ASUS Splendid. Odtwarzanie wideo wspiera technologia ASUS Tru2Life, która automatycznie optymalizuje ostrość oraz kontrast każdego piksela, w każdej klatce. Wyświetlane filmy są bardziej przejrzyste i realistyczne.

To jeden z pierwszych laptopów na rynku, który wyposażono w mocny, ale jednocześnie energooszczędny procesor Intel Core M szóstej generacji. Ma duże przełożenie na żywotność baterii. Pracując nawet do 12 godzin na jednym ładowaniu. Urządzenie oferuje m.in. 8GB pamięci RAM oraz szybki napęd SSD 512GB. Laptop wyposażono również w dwa porty USB 3.0 typu A i odwracalny port USB 3.1 typu C, który zapewni łączność z urządzeniami obecnymi już na rynku, jak i tymi, które na nim zadebiutują w przyszłości.

ASUS ZenBook Flip UX360CA jest już dostępny w Polsce. Sugerowana cena detaliczna: 3299 zł