Łukasz Szewczyk01.09.2016 (14:57)2 komentarze

Nowości Lenovo: Smukły laptop i tablet, który zastąpi telewizor

Firma Lenovo zaprezentowała tablet YOGA 910, który - jak zapewnia producent - jest najsmuklejszym na świecie konwertowalnym komputerem z procesorem Intel Core. Firma zaprezentowała także tablet YOGA TAB3 Plus z systemem Android, który może zastąpić telewizor.
Lenovo YOGA 910
Lenovo YOGA 910
Smukły laptop YOGA 910 o grubości zaledwie 14,3 mm wyposażono w procesor 7-generacji Intel Core i7. Lenovo do modelu YOGA 910 wprowadziło opcję wyboru wersji z nowym ekranem 4K lub Full HD. Wyświetlacz urządzenia jest praktycznie bezramkowy (rant 5mm) i oferuje o ponad 10 procent większą powierzchnię ekranu, zwiększoną o 14 procent gęstość pikseli w porównaniu do poprzedniego modelu, czego efektem jest bardziej czytelny i wyraźniejszy obraz wraz ze 100-procentowym pokryciem gamy kolorów sRGB. Za jakość dźwięku w laptopie YOGA 910 odpowiada system Dolby Audio Premium.
Użytkownicy oczekują coraz wygodniejszych opcji uwierzytelniania, dlatego też firma Lenovo wyposażyła laptopa YOGA 910 w nowoczesny czytnik linii papilarnych. Za jednym dotknięciem palca użytkownicy mogą zalogować się do swojego komputera poprzez aplikację Windows Hello bez konieczności wpisywania długich haseł. Program Lenovo App Explorer zainstalowany na laptopie YOGA 910 umożliwia użytkownikom także personalizowanie swojego komputera z wykorzystaniem preferowanych przez siebie aplikacji, jak Skype, Facebook czy Netflix.

Użytkownicy noszą ze sobą komputery przez cały dzień, specjalnie dla nich wprowadziliśmy dodatkowo nową, całkowicie metalową obudowę typu unibody - w kolorach champagne gold, platinum silver and gunmetal- przydając jej luksusowego wyglądu w każdym otoczeniu. Zachowano charakterystyczny zawias YOGA inspirowany bransoletą od zegarka oraz funkcjonalne sposoby użytkowania - umożliwiające pisanie w sposobie laptopa, prowadzenie prezentacji w sposobie podstawki, oglądanie filmów w sposobie namiotu lub przeglądanie internetu w sposobie tabletu. Zawias bransoletkowy umożliwia teraz jeszcze płynniejszą i bardziej precyzyjną zmianę sposobów korzystania.

Laptop YOGA 910 będzie dostępny w cenie od 1499 Euro z podatkiem VAT od października 2016 roku.

Lenovo YOGA TAB3 Plus
Lenovo YOGA TAB3 Plus
Kolejną nowością jest tablet YOGA TAB3 Plus, którego celem jest zapewnienie użytkownikom tego tabletu pełnych wrażeń kinowych . Tablet jest wyposażony w ekran 2K o średnicy 10,1 cala z systemem Technicolor Color Enhance, trójwymiarowy system audio Dolby Atmos z czterema przednimi głośnikami JBL oraz cztery różne sposoby oglądania. Dzięki aplikacji Lenovo Media Cast, użytkownicy mogą również streamować materiały audio (przez Bluetooth) i wideo (przez Miracast) na tablet YOGA TAB3 Plus z innego urządzenia, a wykorzystując najwyższej jakości ekran i głośniki korzystać z nich wspólnie z przyjaciółmi i rodziną w dowolnym miejscu.

YOGA TAB3 Plus kontynuuje charakteryzującą tę serię ideę pełnej elastyczności, oferując cztery sposoby korzystania, zapewniające użytkownikowi możliwość oglądania wyświetlanych materiałów w różnych wariantach ustawienia tabletu: w pozycji stojącej, odchylonej, trzymanej w ręku lub zawieszonej. YOGA TAB3 Plus jest wyposażony w baterię o pojemności 9300 mAh z funkcją inteligentnego zarządzania energią zapewniającą pracę urządzenia przez ponad 18 godzin oraz w szybką ładowarkę 24W.

Tablet YOGA TAB3 Plus będzie dostępny od 299 Euro z podatkiem VAT od listopada 2016 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

hahaha to idealnie na kieszeń polaka 6tys za laptopa śmiech
 0  
Zastąpi telewizor? A co będzie miał 50 cali?
 1