Łukasz Szewczyk18.11.2016 (10:40)brak komentarzy

Duży monitor dla graczy od LG już w Polsce

LG Electronics wprowadził do sprzedaży w Polsce profesjonalny monitor dla graczy UltraWide 34UC79G. Jak przekonuje producent, jest to pierwszy na świecie ekran w formacie 21:9 z matrycą IPS, odświeżaną z częstotliwością 144 Hz, dodatkowo wyposażony w nowe rozwiązania z zakresu wyświetlania obrazu oraz funkcje wspierające graczy
monitor LG 34UC79G
monitor LG 34UC79G.
Nowy gamingowy monitor LG 34UC79G to UltraPanoramiczny monitor z zakrzywionym ekranem w formacie 21:9, który na 34 calach w rozdzielczości Full HD (2560x1080). Nowy model oferuje nieosiągalną do tej pory dla matryc IPS częstotliwość odświeżania 144Hz. Zapewnia to płynne przejścia między obrazami bez powstawania jakichkolwiek powidoków, irytujących graczy.
LG 34UC79G wyposażono także w technologię AMD FreeSync, która dodatkowo wspiera płynność gry. Eliminuje ona rozrywanie i zacinanie obrazu będące efektem różnic między szybkością generowania kolejnych klatek przez kartę graficzną, a częstotliwością odświeżania monitora co zapewnia płynny ruch postaci i innych elementów w grach bez konieczności wymiany karty graficznej, o ile wspiera ona technologię AMD FreeSync.

monitor LG 34UC79G
monitor LG 34UC79G.
Model LG 34UC79G to także różne tryby ustawień obrazu, które gracz może zmieniać w zależności od rodzaju włączonej gry oraz dodatkowe funkcje polepszające jakość gamingowej rozrywki. Pierwszą z nich jest Black Stabilizer, który zapewnia dobrą widoczność nawet w najciemniejszych zakątkach scen , dzięki czemu użytkownik z łatwością dostrzeże drobne obiekty lub przeciwnika ukrywającego się w ciemności. Druga to Dynamic Action Sync zmniejszająca opóźnienia wejścia do 1ms, co pozwala graczom cieszyć się w pełni dynamiczną rozgrywką i być o krok przed współzawodnikami. Monitor wyposażono również w dobrze znany graczom FPS Crosshair, czyli dodatkowy celownik ustawiony na środku ekranu, co pozwala szybko oddać celny strzał.

Największy na polskim rynku monitor dla graczy w formacie 21:9 od firmy LG już jest już dostępny u autoryzowanych sprzedawców a jego sugerowana cena detaliczna wynosi ok. 3099zł.