Łukasz Szewczyk22.11.2016 (13:40)brak komentarzy

Dopasowany i wodoszczelny HTC 10 evo. Kolejny etap ewolucji

W grudniu 2016 roku na polski rynku zadebiutuje wodoszczelny smart fon HTC 10 evo. Nowy model to m.in. pierwsze na świecie adaptacyjne słuchawki podłączane do portu USB C, w których dźwięk jest dostosowany do preferencji użytkownika.
HTC 10 evo
HTC 10 evo
HTC 10 evo wprowadza nowy poziom jakości odsłuchu audio dzięki systemowi HTC BoomSound Adaptive Audio, który dostosowuje parametry odtwarzania do poziomu dźwięków otoczenia, sprawiając, że użytkownik pozostaje w strefie oddziaływania muzyki i dźwięku. Ponadto HTC 10 evo wyposażony został w duży wyświetlacz 5,5 cala, który wyświetla grafikę wysokiej jakości. Evo wyszedł spod rąk projektantów HTC, toteż mamy do czynienia z designem podrasowanym przez precyzyjnie oszlifowane kontury. Po raz pierwszy zastosowane w modelu HTC 10, obecnie stanowią znak rozpoznawczy marki.
HTC 10 evo
HTC 10 evo
Nowy model to przede wszystkim system Adaptive Audio dostrojony do potrzeb użytkownika. Wystarczy podłączyć słuchawki HTC BoomSound Adaptive Audio do HTC 10 evo, a dźwięk dostosowuje się do unikatowej budowy uszu użytkownika oraz ciszy panującej w domu czy też głośniejszego otoczenia. System ten obejmuje również możliwość odtwarzania audio w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu użytkownik usłyszy realistyczne 24-bitowe brzmienie i poczujesz, jakbyś był w kinie, klubie lub sali koncertowej.

Smartfon HTC 10 evo został także wyposażony w wysokiej jakości adaptacyjne słuchawki, podłączane do portu USB C. Dzięki temu można cieszyć się dźwiękiem już od pierwszego dnia użytkowania. Słuchawki charakteryzują się głębokimi basami i krystalicznie czystymi wysokimi tonami.

HTC BoomSound Adaptive Audio
HTC BoomSound Adaptive Audio
W pełni metalowa obudowa HTC 10 evo jest odporna na działanie wody, zachlapania, oraz kurz. Urządzenie posiada certyfikat IP57, toteż bez uszczerbku przetrwa przypadkowe zamoczenie lub rozlanie cieczy. W trwałej konstrukcji HTC 10 evo zamontowano wyświetlacz o rozmiarach 5,5 cala pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 5.

Z kolei aparat fotograficzny HTC 10 evo o rozdzielczości 16 mln pikseli wyposażony jest w system optycznej stabilizacji obrazu, który redukuje wstrząsy i pozwala zrobić ostre zdjęcia w biegu niemal w każdych warunkach, nawet przy słabym świetle. HTC 10 evo został wyposażony w tryb Pro, który podobnie jak profesjonalny sprzęt foto, daje użytkownikowi kontrolę nad wykonywanymi zdjęciami. HTC 10 evo pozwala także na robienia selfie. Przedni aparat o rozdzielczości 8 mln pikseli z systemem Auto HDR sprawi, że autoportrety zawierać będą szczegóły, wydobywające nie tylko uśmiechniętą twarz, ale także detale tła. Superszeroki tryb zdjęć panoramicznych pozwala natomiast robić zdjęcia całej rodziny z zapasem przestrzeni.

HTC 10 evo
HTC 10 evo
HTC 10 evo działa na najnowszym systemie Android 7.0 Nougat. Wbudowany w HTC 10 evo czytnik linii papilarnych pozwala uruchomić telefon dotknięciem palca - w ciągu zaledwie 0,2 sekundy. Linie papilarne są także kluczem, który pozwala uruchomić aplikacje zablokowane funkcją App Lock (blokada aplikacji) w Boost+. Układ Freestyle (HTC Theme) telefonów HTC uwalnia od konieczności dopasowania się do siatki ikon na wyświetlaczu.

Smartfon zasilany jest pojemną baterią o mocy 3200 mAh, co wystarcza na dzień lub więcej użytkowania na jednym ładowaniu. Jeśli zaś musimy szybko naładować telefon, HTC 10 evo wyposażony został w technologię Qualcomm Quick Charge, która pozwala szybko podładować telefon. Do telefonu można załadować zdjęcia, pliki wideo, filmy i gry dzięki 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB lub 64 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia za pomocą opcjonalnych kart SD do aż 2 TB pamięci, toteż zapotrzebowanie użytkownika na pamięć będą zaspokojone teraz i w przyszłości.

HTC 10 evo, dostępny w wersjach kolorystycznych: grafitowej, srebrnej oraz złotej, zapoczątkuje kolejny etap ewolucji w dziedzinie designu i parametrów technicznych smartfonów w Polsce. Będzie dostępny w sprzedaży detalicznej w grudniu za 2699 złotych.