Łukasz Szewczyk29.12.2016 (13:43)1 komentarz

Smartfon Axon 7 wkracza do Polski

ZTE wprowadza do sprzedaży w Polsce swój flagowy smartfon z segmentu premium - Axon 7.
Smartfon Axon 7 wyposażony jest w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z częstotliwością taktowania do 2,15 GHz, dużą ilość pamięci RAM 4GB oraz system operacyjny Android 6.0 Marshmallow.
ZTE Axon 7
ZTE Axon 7
Axon 7 wyróżnia się zaawansowanym systemem dźwięku, który opracowany został m.in. we współpracy z muzykami z Konserwatorium Muzycznego Golden Ears z Xi'an w Chinach i jest generowany przez głośniki stereo umieszczone symetrycznie po obu stronach ekranu. Za jego pracę odpowiada audiofilski procesor dźwięku marki Asahi Kasei (AK4961 + AK4490). Scenę dźwięku można poszerzyć do rozmiarów profesjonalnego studia muzycznego dzięki technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Dopełnieniem parametrów audio tego smartfona są dwa czułe mikrofony do nagrywania dźwięku stereo i aktywna redukcja szumów oraz zakłóceń podczas rozmowy.

Axon 7, podobnie jak dostępna już na polskim rynku jego wersja mini, został zaprojektowany przez studio projektowe BMW Designworks ze Stanów Zjednoczonych. Za wyświetlanie kolorów odpowiada ekran 5,5" wykonany w technologii aktywnej AMOLED, która posiada wysoki współczynnik kontrastu. Jego wysoka rozdzielczość 2K jest trudna do zauważenia na pierwszy rzut oka, ale przy wykorzystaniu okularów do wirtualnej rzeczywistości użytkownik nie odczuwa dyskomfortu spadku jakości wyświetlanych szczegółów, co jest widoczne przy ekranach klasy Full HD przy tych zastosowaniach. Całość uzupełnia umieszczony na tylnym panelu czuły i błyskawicznie reagujący (0,25 s) czytnik linii papilarnych, który poza odblokowywaniem urządzenia służyć może do obierania rozmów oraz robienia szybkich zdjęć.

Smartfon wyposażony jest w dwa aparaty. Główny, z przysłoną F/1.8, rozdzielczością 20 Mpix z optyczną i elektroniczną stabilizacją obrazu. Aparat może automatycznie dostosować parametry wykonywanych zdjęć do dynamicznie dopasowanych trybów scenerii (na podstawie światła i ruchu). Przedni aparat do zdjęć selfie to 8Mpix. Smartfon umożliwia nagrywanie wideo w jakości 4K (2160p). Rozbudowany tryb ręczny pozwala modyfikować m.in. wszystkie parametry matrycy, obiektyw, auto focus.

Axon 7 jest wyposażony w 64GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 128GB (za pomocą karty microSD). Urządzenie posiada także opcję Dual SIM oraz funkcję szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0, dzięki której doładowanie baterii o pojemności 3250 mAh od 0% do 80% zajmuje nie więcej niż 30 minut.

Axon 7 jest objęty programem Axon VIP serwis. W ramach programu okres gwarancyjny urządzenia wydłużony został do 3 lat. Ponadto, w ciągu pierwszych 6 miesięcy od daty zakupu producent gwarantuje jednokrotną wymianę uszkodzonego ekranu i jednokrotną naprawę smartfona w przypadku jego zalania przez pełen okres trwania gwarancji.

Axon 7 można kupić w sieci EURO RTV AGD w cenie od 2399 zł

Komentarze (1 - 1 z 1)

Zapowiada się super. Ciekawe czy będzie w ofercie Plusa, umowa się kończy więc będzie trzeba się zdecydować na coś nowego przy przedłużeniu.
 0