Łukasz Szewczyk11.01.2017 (12:54)3 komentarze

"Bezpieczna Zima z GOPR" na polskich stokach ponownie z Plusem i Polsatem

W styczniowe i lutowego weekendy 2017 roku, na popularnych stokach narciarskich, ponownie będzie odbywał się cykl imprez "Bezpieczna Zima z GOPR", z których relacje będzie można obejrzeć w porannym paśmie "Nowy Dzień z Polsat News" na antenie Telewizji Polsat i Polsat News. Partnerami tegorocznej akcji promującej bezpieczny wypoczynek w górach są Plus, Cyfrowy Polsat oraz PZU.
Jak co roku Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zachęca wszystkich do spędzania zimowych ferii szkolnych w górach i udziału w kolejnej edycji akcji "Bezpieczna Zima z GOPR". Jej celem jest promowanie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu i zasad jakie powinny obowiązywać na stokach narciarskich oraz przybliżenie zagrożeń czyhających na turystów i nauka bezpiecznego zachowania w górach.
Bezpieczna zima z GOPR
Bezpieczna zima z GOPR
Akcję tak jak w latach poprzednich wspiera stacja Polsat News, która w każdą sobotę i niedzielę będzie z wyżej wymienionych miejsc nadawać na żywo pasmo poranne "Nowy Dzień z Polsat News". Poranki poprowadzi zespół redakcyjny Polsat News w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Milena Rostkowska-Galant, Mariusz Abramowicz, Michał Giersz oraz Marek Horczyczak. Prowadzący pojawią się na antenie również w kilku wejściach na żywo w ciągu dnia. Partnerami akcji są sieć komórkowa Plus i Cyfrowy Polsat oraz PZU.

Terminarz imprez w ramach "Bezpiecznej Zimy z GOPR" 2017:
• 14-15 stycznia Krynica - Jaworzyna Krynicka,
• 21-22 stycznia Ustrzyki Dolne - Gromadzyń,
• 28-29 stycznia Wisła - Cieńków,
• 04-05 lutego Czarna Góra,
• 11-12 lutego Szklarska Poręba,
• 18-19 lutego Zakopane - Harenda,
• 25-26 lutego Kluszkowce - Czorsztyn Ski.


Podczas imprez z cyklu "Bezpieczna Zima z GOPR" nie zabraknie pokazów ratowniczych oraz nauki jak bezpiecznie wypoczywać. Obecni na stokach turyści oraz widzowie Telewizji Polsat i Polsat News dowiedzą się m.in. czego nie wolno robić w górach, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą, np. niedopięte buty, brak kasków czy złe wyposażenie, będzie też możliwość nauki pierwszej pomocy. Chętni mogą wziąć udział w zawodach narciarskich, skorzystać z wiedzy i pomocy instruktorów w szkółkach dla początkujących oraz uczestniczyć w zabawach na śniegu.

Ja+ Bezpieczeństwo
Ja+ Bezpieczeństwo
Wypoczywając w górach należy zapamiętać numer 601100300. To specjalny numer ratunkowy w całym paśmie polskich gór i jest on częścią Zintegrowanego Systemu Ratownictwa, obsługiwanego przez ratowników GOPR i TOPR. Zintegrowany System Ratownictwa powstał we współpracy służb ratowniczych z siecią Plus, która już od kilkunastu lat współpracuje z ratownikami górskimi i jest ich partnerem technologicznym. Rozwiązaniem wspierającym bezpieczny wypoczynek jest również aplikacja na telefony komórkowe "RATUNEK", która powstała we współpracy GOPR z siecią Plus i Paga Solutions. Aplikacja umożliwia kontakt telefoniczny ze służbami ratowniczymi i pozwala zlokalizować miejsce z którego zgłaszany jest wypadek z dokładnością nawet do trzech metrów.

Komentarze (1 - 3 z 3)

pieprzę kroka i jego bajki z kapelusza
 0  
Plus to sobie może akurat pozwolić na promowanie bezpieczeństwa w górach, bo ma akurat znakomity zasięg i jest pewność, że telefon zadziała nawet na największym odludziu.
 2  
Świetna sprawa jak co roku. Plus wspiera ratowników nad morzem i w górach. Nie wiem czy się nie mylę, ale w tym roku telefon w górach się zmienił.
 0