Łukasz Szewczyk25.01.2017 (16:36)7 komentarzy

Uwaga! Możesz stracić numer! Do końca stycznia zarejestruj kartę pre-paid (wideo)

1 lutego 2017 roku jest ostatnim dniem, w którym można zarejestrować kartę pre-paid bez ryzyka, że już następnego dnia (2 lutego 2017 r.) zostanie ona wyłączona. Z szacunków operatorów wynika, że do tej pory nie zarejestrowano jeszcze 10 mln kart.
Mam kartę pre-paid
Od końca lipca 2015 roku w Polsce obowiązują nowe przepisy prawne, które zakończyły erę anonimowości kart pre-paid. W myśl nowych przepisów, świadczenie usług "na kartę" przez dostawcę usług telekomunikacyjnych będzie możliwe dopiero po potwierdzeniu tożsamości abonenta.
Od 25 lipca 2016 roku obowiązkowej rejestracji podlegają wszystkie nowe karty SIM. Przepisy nie określają limitów liczby kupowanych kart prepaid, wprowadzają natomiast obowiązek rejestracji (podania) danych przez abonenta i autoryzacji (potwierdzenia) tych danych przez dostawcę, dla każdego z przypisanych do karty SIM numerów MSISDN.

Z kolei dla posiadaczy pre-paid, które zostały nabyte i aktywowane przed dniem wejścia w życie nowych przepisów, przygotowano tzw, okres przejściowy. Karty pre-paid kupione przed dniem 25 lipca 2016 r., muszą zostać zarejestrowane do dnia 1 lutego 2017 roku. W przeciwnym razie przestaną one działać, dostawca usług ma obowiązek zaprzestać świadczenia usług telekomunikacyjnych.


W sytuacji, gdy użytkownik posiada niezarejestrowany numer w ofercie prepaid i zamierza go przenieść do sieci nowego dostawcy usług, najpierw dokonuje rejestracji karty u swojego (dotychczasowego) dostawcy, a następnie występuje do nowego dostawcy usług z wnioskiem o przeniesienie tego numeru.

Szczegółowych informacji dotyczących rejestracji udzielają operatorzy telekomunikacyjni, którzy przygotowali szereg ofert promocyjnych.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Ja wczoraj zarejestrowałem w Plusie numer. Trochę na ostatnią chwilę, ale jakoś czasu wcześniej nie było... Super gratis dostałem, więc teraz przez miesiąc będę korzystać :)
 1  
Zarejestrowałem numer w play, i cały czas dochodzą mi wiadomości że mój numer jest niezarejestrowany i zostanie wyłączony. Pytałem w serwisie, i powiedzieli mi że to błąd w systemie, bo u nich w komputerze mają mój rejestr. Ale jak stracę numer w lutym to sie wkur ....
pozdr
 1  
Zarejestrowałem numer w play, i cały czas dochodzą mi wiadomości że mój numer jest niezarejestrowany i zostanie wyłączony. Pytałem w serwisie, i powiedzieli mi że to błąd w systemie, bo u nich w komputerze mają mój rejestr. Ale jak stracę numer w lutym to sie wkur ....
pozdr
Numeru nie stracisz. Od 1 lutego usługa będzie tylko zawieszona (nie będzie można dzwonić, ani nikt nie zadzwoni do ciebie). Numer będziesz mógł zarejestrować również po 1 lutego.
 3  
O, nawet nie wiedziałem, że i po 1 lutego będzie się dało zarejestrować. Aczkolwiek, i tak już to dawno zrobiłem, a 50GB od Plusa nawet udało mi się nawet w pełni wykorzystać. Aczkolwiek, łatwo nie było :)
 1  
Fakt to po co taki larum robia z ta rejestracją jak po 1 lutym da sie zarejstrować
 1  
Dzięki Anna-maria
 0  
Dokładnie, w Plusie rejestrować będzie można także później. Pytanie tylko (bo nie wiem), czy wtedy Plus też będzie dodawał bonusa? Jakby co, to warto teraz zarejestrować, w końcu te 50GB netu to jednak jest konkretne coś.
 0