Łukasz Szewczyk28.02.2017 (14:28)2 komentarze

Flagowy smartfon LG G6 zaprezentowany. Format obrazu w kinowej jakości

LG Electronics zaprezentował nowy smartfon G6, wyposażony w format wyświetlania obrazu w niemal kinowej jakości.
LG G6
LG G6
LG G6 posiada 5,7-calowy ekran QHD (2880 x 1440) FullVision i zastosowany po raz pierwszy w smartfonie format wyświetlania treści w proporcjach 18:9. W odróżnieniu od standardowego formatu (16:9), użytkownik otrzymuje większy obraz co sprawdzi się podczas gry czy oglądania filmów. LG G6 może także wykonać kwadratowe zdjęcia, które nadają się do zamieszczania na Instagramie czy Snapchacie lub wykorzystania w innych mediach społecznościowych. Użytkownik może sam zdecydować który z formatów chce wybrać: 4:3, 16:9 lub 18:9.
Mimo dużego ekranu model G6 zapewnia wygodę użytkowania. Zespół ds. ergonomii pod kierownictwem dr. Andrisa Freivaldsa z Pennsylvania State University testował model LG G6, sprawdzając, czy telefon trzymany w jednej dłoni pozostaje stabilny, czy wygodnie korzysta się z niego w różnych pozycjach i do różnych celów, a także jak długotrwałe korzystanie ze smartfona wpływa na zmęczenie mięśni.

LG G6
LG G6
LG G6 to pierwszy smartfon, w którym zastosowano standard Dolby Vision. Wraz z wyświetlaczem QHD+ zapewnia bardziej autentyczne, wręcz kinowe wrażenia. Szczególnie dobrze wyglądają treści dostarczane przez Amazon i Netflix - obaj dostawcy stale uzupełniają swoją ofertę programową o materiały w formacie 18:9. Co więcej, w ramach specjalnej oferty proponowanej wyłącznie użytkownikom modelu LG G6 przygotowano bezpłatny pakiet sześciu gier - Temple Run 2, Spiderman Unlimited, Cookie Jam, Genies & Gems, SimCity BuildIt oraz Crossy Road - o wartości ponad 200 dolarów. Wspomniane produkcje w pełni wykorzystują możliwości nowego ekranu oraz mogą być obsługiwane za pomocą jednej ręki.

Nowy smartfon LG G6 wyposażono w szerokokątny obiektyw. W modelu Gzastosowano także rozszerzone 100-stopniowe pole widzenia w przednim aparacie 5MP. Ujęcia uchwycone za pomocą LG G6: selfie, wefie, zdjęcia zrobione obiektywem szerokokątnym, a nawet te stworzone w nowym trybie Square Camera, mogą być wyświetlane w jednym oknie w trybie filmowym. Dzięki temu użytkownicy nie muszą przechodzić do galerii w celu ich edytowania. Model G6 oferuje funkcję Square Camera, która dzieli wyświetlacz o proporcji 18:9 na dwa identyczne kwadratowe obrazy. Użytkownicy mogą robić zdjęcia w formacie 1:1 w jednym oknie, jednocześnie sprawdzając, edytując i udostępniając obrazy w drugiej części ekranu. Dodano także opcję tworzenia plików GIF, łączących od 2 do 100 zdjęć z galerii.

LG G6
LG G6
Obudowa LG G6, dostępna w kolorze białym, platynowym i czarnym, to połączenie dwóch materiałów: aluminium i szkła. Dzięki klasie wodo- i pyłoszczelności IP68, smartfon LG G6 sprawdzi się w każdych warunkach. Można bez obaw zanurzyć go na 30 minut w wodzie o głębokości do 1,5 metra. Nowy flagowiec LG pomyślnie przeszedł 14 różnych testów spełniających standard wojskowy 810G. W urządzeniu wykorzystano opatentowaną technologię, która rozprasza ciepło i obniża jego temperaturę. Zastosowany po raz pierwszy w smartfonie LG kanalik ułatwia rozpraszanie ciepła gromadzącego się wewnątrz urządzenia. Co więcej, specjaliści z LG rozmieścili elementy najbardziej narażone na przegrzanie tak daleko od siebie, jak to tylko możliwe.

Urządzenie pracuje w oparciu o Qualcomm Snapdragon 821 oraz system Android 7.0 Nougat. Sprzęt wyposażono aparaty: podwójny tylny: 13 MP, szerokokątny (F2.4 / 125°) / 13 MP standardowy z OIS 2.0 (F1.8 / 71°) oraz przedni: 5 MP, szerokokątny (F2.2 / 100°). LG G6 działa w sieci LTE-A 3 CA i obsługuje łączność: Wi-Fi 802.11 a, b, g, n, ac / Bluetooth 4.2 BLE / NFC / USB 2.0 typ C (kompatybilne z wersją 3.1)

Komentarze (1 - 2 z 2)

Dla sejmowego reportera Nitrasa byłby dobry?
 2  
Nitras przynajmniej potrafi obsługiwać, a w takim pisie to nawet tel.komórkowych potrafią nie mieć....baaaa....nawet prawa jazdy czy konta w banku...żony...
 0