Łukasz Szewczyk30.03.2017 (17:43)brak komentarzy

Aktualizacja Xbox One. Nowe funkcje systemowe, aplikacja Beam

Microsoft udostępniłspołeczności graczy aktualizację dla konsoli Xbox One. Użytkownicy zyskali dostęp do nowych funkcji, takich jak m.in. transmitowanie rozgrywki w aplikacji Beam - platformie streamingowej pozwalającej na oglądanie, rozmowę i interakcje z ulubionymi streamerami w czasie rzeczywistym.
Kampania Xbox One
Odświeżony Ekran startowy jest jedną z pierwszych rzeczy, które można zauważyć w tej aktualizacji, jest nowy wygląd Ekranu startowego na konsoli Xbox One. Wprowadzono te zmiany w celu uproszczenia interfejsu użytkownika i zwiększenia ogólnej wydajności systemu. Zoptymalizowano szybkość i priorytety w wyświetlaniu ulubionych treści użytkowników. Teraz gracze zobaczą mniejszą ikonę gry z opcjami pozwalającymi na szybszy dostęp do społeczności otaczającej grę, a także możliwość połączenia z Klubami Xbox Live i poszukiwania Grup, przeglądanie Osiągnięć i nie tylko.
Szybszy i bardziej intuicyjny Przewodnik, Teraz wystarczy nacisnąć przycisk Xbox na kontrolerze, aby wyświetlić udoskonalony przewodnik jako nakładkę po lewej stronie ekranu. Nowy wygląd Przewodnika sprawia, że najbardziej użyteczne funkcje są w zasięgu ręki. Pierwsza strona przewodnika ma na celu przybliżenie gracza do najciekawszych treści, w tym gier i aplikacji, ekranu startowego, sklepu, ostatnio uruchomionych aplikacji, najnowszych gier i ofert dla członków usługi Xbox Live Gold oraz przypięć. Jeśli muzyka jest odtwarzana w tle z dowolnej aplikacji, można uzyskać dostęp do elementów sterujących bezpośrednio z przewodnika, umożliwiając kontrolę odtwarzania, wstrzymywanie, przewijanie i zarządzanie kontrolkami głośności. W menu GameDVR jest teraz łatwiejszy dostęp do przechwytywania rozgrywki i opcji edycji nagrań.

Aktualizacja to także nowy sposób na wielozadaniowość. Oprócz dodania nowego Ekranu startowego do przewodnika, Microsoft rozwija również sposób, w jaki gracze korzystają z wielu aplikacji na konsoli Xbox One. Aby uprościć wyszukiwanie i ułatwić dostęp do najważniejszych treści, funkcje wielozadaniowe zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nowego przewodnika. Dodano nowy moduł do śledzenia osiągnięć, który jest aktywny w trakcie rozgrywki i umożliwia wybranie i śledzenie wielu osiągnięć w nakładce, podczas gry.

Oglądaj, rozmawiaj i kontaktuj się przez Beam na Xbox One. Microsoft łączy graczy z konsolą Xbox One i komputerem. Beam jest kluczowym przykładem tego połączenia i jest już teraz dostępny dla graczy na konsolach Xbox One. Od dzisiaj można strumieniować rozgrywkę Xbox bezpośrednio z przewodnika Xbox One, z możliwością zarządzania transmisjami Beam i interakcjami z innymi graczami, które pojawiają się na ekranie. Jest to najprostszy sposób na rozpoczęcie gry, ponieważ nie trzeba pobierać żadnych dodatkowych programów - transmisja Beam jest wbudowana bezpośrednio do konsoli Xbox One. Po rozpoczęciu transmisji strumieniowej Beam ułatwia łączenie i angażowanie widzów niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Aktualizacja to także ułatwienie dostępu wszystkim użytkownikom konsoli Xbox One. Przykładowo nowa funkcja Copilot pozwala dwóm kontrolerom działać tak, jakby były one jednym. Pomoże to uczynić Xbox One bardziej przyjaznym dla graczy, którzy potrzebują unikalnych konfiguracji do rozgrywki, jak udostępnianie kontroli innym osobom. Dodano też nowe funkcje do narzędzi Lupa i Narrator, a także więcej opcji ustawień audio i niestandardowych funkcji wibracji na kontrolerze, które wcześniej zarezerwowane były dla kontrolera bezprzewodowego Xbox Elite.

Limit czasu gry (Xbox One).: Microsoft chce, aby gracze w każdym wieku czuli się bezpiecznie podczas korzystania z naszych urządzeń. Dlatego wprowadza funkcję licznika czasu rodzinnego do konsoli Xbox One. Rodzice znający limity czasu dla systemu Windows 10 znajdą podobny zestaw elementów sterujących dla konsoli Xbox One. Rodzice będą mogli ustawić dzienny limit czasu i limity dla każdego dziecka , a Xbox One będzie je egzekwować, gdy dziecko się zaloguje.

Kolejna nowość to Odtwarzacz Blu-ray. Odtwarzacz dysków Blu-ray na konsoli Xbox One obsługuje teraz pasmo przenoszenia strumienia bitów, co umożliwia odbiornikowi natywne dekodowanie dźwięku. Obsługiwane są wszystkie formaty strumieni bitowych, w tym najnowsze, takie jak Dolby Atmos i DTS: X.

Poza wprowadzeniem nowych funkcji dla konsoli Xbox One, analogiczne funkcje zostaną wprowadzone również dla użytkowników systemu Windows 10. Wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update, zaplanowaną na 11 kwietnia 2017, gracze PC będą mogli rozpocząć korzystanie z funkcji Tryb gry (Game Mode) oraz streamowania w aplikacji Beam bezpośrednio z paska nawigacji Gry na Windows 10.