Łukasz Szewczyk12.04.2017 (14:16)6 komentarzy

Rusza aktualizacja Windows 10. Lepszy Skype, nowe funkcje dla graczy. Co jeszcze?

Microsoft rozpoczął udostępnianie bezpłatnej aktualizacji Windows 10 Creators Update. Innowacyjne funkcje aktualizacji obejmują m.in. tryb 3D, wbudowaną funkcję nadawania transmisji z gier oraz zarządzania kartami i inne nowe funkcje w Microsoft Edge, nowe funkcje Skype`a, a także ulepszenia mechanizmów bezpieczeństwa
Windows 10
Wraz z aktualizacją Windows 10 Creators Update, Microsoft wprowadza nowe funkcje systemowe dedykowane dla graczy, którzy mogą już korzystać m.in. z wbudowanej funkcji transmitowania (streamingu) rozgrywki na żywo w interaktywnej aplikacji Beam, usprawnień wydajności systemu w Trybie Gry (Game Mode) oraz ustawień systemowych dedykowanych dla gier.
Transmitowanie rozgrywki w aplikacji Beam
Wraz z aktualizacją Creators Update udostępniona zostaje wbudowana w system aplikacja Beam, służąca do interaktywnego transmitowania rozgrywki z poziomu Windows 10. Aplikację można uruchomić wywołując w trakcie rozgrywki Pasek narzędzi Gry (skrótem klawiszowym Windows + G) i wybierając ikonę Beam. Streaming w aplikacji Beam nie wymaga dodatkowego oprogramowania, ani urządzeń peryferyjnych. Dzięki interaktywnym funkcjom wbudowanym w aplikację, Beam stanowi wygodne narzędzie do transmitowania gry, a dzięki technologii małego opóźnienia transmisji (poniżej jednej sekundy), kontakt widzów z prowadzącym, jak i możliwość interakcji z widownia, odbywają się niemal w czasie rzeczywistym. Technologia ta pozwala na wprowadzanie bezpośrednio do rozgrywki elementów interaktywnych, jak animacje i wskazówki dźwiękowe.

Zakładka Gry w ustawieniach systemowych Windows 10
Wśród ustawień systemowych Windows pojawiła się nowa zakładka Gry, oznaczona logotypem Xbox. Nowa sekcja grupuje w jednym miejscu wszystkie ustawienia systemu Windows 10 dedykowane dla graczy. W aktualizacji Creators Update dostępne są cztery główne kategorie ustawień: Pasek narzędzi Gry, GameDVR, transmitowanie oraz Tryb Gry. Tryb Gry (Game Mode) można też w łatwy sposób włączyć i wyłączyć z poziomu Paska narzędzi Gry (skrótem klawiszowym Windows + G).

Tryb Gry
Zadaniem opcji Tryb Gry jest dostosowanie wydajności Windows 10, udostępniając więcej zasobów systemowych dla gier. Tryb Gry działa zarówno dla gier Win32 jak i UWP (Universal Windows Platform). Aby uruchomić Tryb Gry w trakcie rozgrywki należy wywołać Pasek narzędzi Gry (skrótem klawiszowym Windows + G) i wybrać ikonę Ustawień, przełączając uruchomioną grę w Tryb Gry.

Rozszerzone wsparcie dla gier w Pasku narzędzi Gry
Aktualizacja systemowa Windows 10 Creators Update rozszerza wparcie dla obługi Paska narzedzi Gry w trybie pełnoekranowym dla ponad 80 najpopularniejszych tytułów PC. Funkcję można również obsługiwać w zakładce Gry w ustawieniach systemowych Windows 10.

3D w Windows 10
Aktualizacja Creators Update wprowadza do Windows 10 tryb 3D dla każdego użytkownika zainteresowanego tworzeniem i udostępnianiem prac w trójwymiarze. Razem z aktualizacją Creators Update pojawiła się nowa aplikacja Paint 3D, a także dostęp do społeczności twórców online pod adresem Remix3D.com. Dzięki nowej aplikacji Paint 3D można tworzyć od podstaw lub modyfikować obiekty 3D, zmieniać kolory, faktury lub przekształcić obraz dwuwymiarowy w prawdziwe dzieło 3D.

Nowości w Skype dla Windows PC
Aktualizacja Creators Update to także nowości dla Skype dla Windows PC. Specjalnie dla Windows 10 została przygotowana wersja Skype nowej generacji, która posiada funkcje, takie jak: mini-widok, przekazywanie SMS na Windows Phone i tłumacz Skype dla połączeń na numery komórkowe i stacjonarne. Z aplikacji można korzystać za pomocą skrótów klawiaturowych, funkcji wyszukiwania rozmowy i zmienionego widoku rozmów grupowych wideo, dzięki której będziesz jeszcze bliżej swoich rozmówców. Dodatkowo w nowej wersji Skype można udostępniać ekrany, zdjęcia, wideo, dokumenty i pliki (do 300 MB). Można też przywitać się za pomocą komunikatora, rozmowy głosowej lub wideo za darmo, niezależnie od urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja.

Aktualizacja Windows 10 to także m.in. udoskonalony Microsoft Edge - nowe możliwości zarządzania kartami i nowe rozszerzenia; aplikacja Dolby Atmos dla Windows 10 w Sklepie Windows; ulepszone pakiety wbudowanych aplikacji do muzyki, map i zdjęć na Xbox i do obsługi rzeczywistości mieszanej (Mixed Reality) Windows; pełniejsza ochrona wszystkich zadań realizowanych na urządzeniu Windows - od przeglądania serwisów internetowych przez sprawdzanie wiadomości po ładowanie plików do chmury oraz lepsza wydajność i większe możliwości personalizacji.

Komentarze (1 - 6 z 6)

A kiedy zostanie udoskonalona poczta na win10? Bo obecna nadaje się tylko do kosza.
 7  
mam Win 7 i w zupełności mi wystarcza
 17  
U mnie nie ma dolby atoms w sklepie więc jak dodac to razszerzenie?.
 4  
Ten Windows 10 wymaga minimum 4GB Ram i dysk SSD. Pozostanę windows 7 i hula. :)
sznaps1987 (usunięte konto #32615) 12.04.2017 (17:43:14)
 5  
hej ja już mam tą aktualizację i jest spoko ma parę nie doróbek coś jeszcze innego usunęli co w poprzedniej wersji było mi przydatne ale już sobie z tym poradziłem
okulenie poprawa na + .

Mam tez ssd i hhd jak włączam pc to 4sek i mogę działać , a wcześniej na samym hhd z 2min sie włączał różnica jest widoczna ,a pc był nowy!
pozdro
 1  
Oczywista bzdura. Mi na trzech giga ramu śmiga elegancko. Dysku SSD tez nie mam, więc nie rób z siebie pośmiewiska!
 7