Łukasz Szewczyk24.04.2017 (15:10)1 komentarz

Samsung i Amazon Video wprowadzają standard HDR10+

Samsung Electronics i Amazon Video zapowiedziały wprowadzenie HDR10 +, czyli zaktualizowanego otwartego standardu, który wykorzystuje dynamiczne metadane w celu poprawienia kontrastu i kolorów w rozszerzonej ofercie telewizorów Samsung.
HDR10+
HDR10+ podwyższa jakość otwartego standardu HDR10 dzięki dynamicznemu mapowaniu tonów. Obecny standard wykorzystuje statyczne metadane, które nie zmieniają się podczas odtwarzania, pomimo specyficznych poziomów jasności sceny. W rezultacie jakość obrazu w niektórych scenach może nie być optymalna. Na przykład, gdy w przypadku danego filmu ogólny schemat kolorów jest bardzo jasny, ale jest też kilka scen kręconych w stosunkowo słabym oświetleniu, sceny te wydają się znacznie ciemniejsze.
HDR10+ zawiera dynamiczne metadane umożliwiające telewizorom HDR dostosowywanie poziomów jasności scena po scenie, a nawet w poszczególnych klatkach. Dzięki większemu kontrastowi wyświetlane obrazy są bardziej szczegółowe, a gama kolorów - bogatsza. Wszystko to sprawia, że HDR10+ pozwala wyświetlać obrazy znacznie bliższe reżyserskiej intencji.

- HDR10+ stanowi uzupełnienie technologii HDR10 i oferuje niezrównane wrażenia: żywe barwy, lepszy kontrast i precyzyjnie odwzorowane kolory, dzięki którym wideo HDR jest jeszcze bardziej rzeczywiste - mówi Kyoungwon Lim, Vice President of Visual Display Division w Samsung Electronics.

Wszystkie modele Samsung UHD z 2017 roku, w tym telewizory z serii QLED TV, obsługują technologię HDR10+. Z kolei wybrane modele Samsung z roku 2016 uzyskają HDR10+ poprzez aktualizację oprogramowania w drugiej połowie roku.

Komentarze (1 - 1 z 1)

"...dzięki dynamicznemu mapowaniu tonów. Obecny standard wykorzystuje statyczne metadane, " dziękuję za szczegółowe wytłumaczenie.
Ja tam wolę płynne "metadane".
 0