Łukasz Szewczyk02.05.2017 (16:17)1 komentarz

Motorola Moto G piątej generacji w Polsce. W jakiej cenie?

Odbyła się polska premiera już piątej generacji smartfonów Motorola Moto G. Tym razem producent poszedł o krok dalej i do wydajnego smartfona dodał ważne dla użytkowników funkcje z półki premium.
Motorola Moto G
Motorola Moto G
Nowe smartfony piątej generacji zostały wyposażone w szerokokątne, przednie obiektywy o rozdzielczości 5MP, pozwalające wykonywać grupowe selfie. Dodatkowo nowa Moto G została wyposażona w aparat główny z matrycą 13 MP z funkcją detekcji fazy PDAF, 8-krotnym zoom cyfrowym i lampą doświetlającą LED, a model Moto G5 Plus w zaawansowany aparat fotograficzny w swojej klasie. Kamera12MP z wysoką wartością przysłony f/1.7, dużym rozmiarem piksela i podwójną diodą doświetlającą LED. Aparat w Moto G5 Plus korzysta z technologii Dual Autofocus Pixels, która to wykorzystuje do ustawiania ostrości 10-krotnie większą liczbę pikseli - dzięki temu aparat wykona precyzyjne zdjęcie o 60% szybciej, niż w modelu poprzedniej generacji.
Moto G piątej generacji zostały wyposażone w czytnik linii papilarnych, który nie tylko pozwala odblokować i zablokować ekran, ale może być także wykorzystywany do autoryzacji płatności online oraz... pełni funkcje przycisku nawigacji zastępując tradycyjne "Home", "Wstecz" i "Lista otwartych aplikacji".

Motorola kontynuuje tradycję umieszczania w swoich smartfonach niemal czystego systemu operacyjnego Android, tutaj w wersji 7.0 Nougat, dodając od siebie kilka Ulepszeń Moto. Dzięki Moto Display można dyskretnie przeglądać powiadomienia i aktualizacje bez konieczności odblokowania ekranu, przejść z powiadomienia do aplikacji i szybko odpowiedzieć na ważną wiadomość, która nie może czekać. Akcje Gestów pozwalają w mgnieniu oka włączyć latarkę, uruchomić aparat, wyciszyć połączenia przychodzące lub przejść w tryb wibracji. Jedyne, co trzeba zrobić to poruszyć smartfonem w odpowiedni sposób.

Motorola Moto G Plus
Motorola Moto G Plus
Motorola przy projektowaniu piątej generacji Moto G poszła o krok dalej i wykorzystała materiał z półki premium - subtelnie oszlifowane aluminium w modnych kolorach. Moto G posiadają hydrofobową nanopowłokę chroniącą przed przypadkowym zachlapaniem oraz ekrany Full HD - 5 cali w Moto G5 oraz 5.2 cala w Moto G5 Plus.

Moto G piątej generacji zostały wyposażone w wytrzymałe akumulatory zapewniające cały dzień intensywnego działania. Kiedy zabraknie im energii wystarczy z 15 minut z szybką ładowarką dołączoną do zestawu, by mogły pracować przez 6 dodatkowych godzin. Urządzenie wyposażono także m.in. w 8-rdzeniowe procesory Qualcomm Snapdragon, 3GB pamięci RAM, system Android 7.0 Nougat oraz wbudowana pamięć do 32 GB z opcją rozszerzenia o 128 GB poprzez kart. Nowe modele to także złącze mini-jack, obsługa dwuzakresowego Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 + 5 GHz), Bluetooth 4.2 oraz 4G LTE.

Smartfony Motorola Moto G5 oraz Moto G5 Plus będą dostępne od maja 2017 roku u oficjalnych partnerów (m.in RTV EURO AGD, X-KOM, Media Markt, Komputronik) w sklepach stacjonarnych i internetowych

Motorola Moto G5 z 2GB RAM będzie dostępna w cenie: 899 zł, w wersji z 3GB w cenie 949 zł. Motorola Moto G5 Plus będzie dostępna w cenie 1299 zł.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Lepiej G5 czy Xiaomi Redmi 4X 32GB?
Aktualnie mam Moto G3 i chyba czas na zmianę bo 1GB ram już się dusi.
 0