Łukasz Szewczyk20.05.2017 (11:09)brak komentarzy

Wodoodporny czytnik PocketBook Aqua 2 wkracza na rynek

Czytnik PocketBook Aqua 2 właśnie wkroczył na rynek i jest ulepszoną wersją swojego poprzednika PocketBooka Aqua. Posiada dodatkowe funkcje oraz udogodnienia, które pozwalają korzystać z niego, niezależnie od warunków pogodowych, terenowych, czy oświetlenia
Wodoodporny czytnik PocketBook Aqua 2 wkracza na rynek
Urządzenie jest odporne na wodę, kurz oraz pył. Spełnia normę IP57, co gwarantuje, że przetrwa on do 30 min zanurzenia w wodzie do metra głębokości. Dzięki zastosowaniu wyświetlacza w technologii E Ink Carta HD o rozdzielczości 758x1024, kontrast zwiększył się o 50% w porównaniu do poprzedniego modelu. Aqua 2 został również wyposażony w przednie podświetlenie, efektem czego użytkowanie go staje się jeszcze bardziej niezależne od okoliczności. Można czytać za równo w dzień, gdyż nie odbija promieni słonecznych jak i w nocy, niezależnie od dostępu do światła.
Dalsze zmiany to zwiększona pamięć oraz pojemność baterii, a także możliwość odtwarzania plików audio, dzięki adapterowi do gniazda microUSB. Aqua 2 odtwarza 17 formatów, posiada łącze Wi-Fi, słowniki (ABBYY Lingvo, Webster's Dictionary), aplikacje i usługi internetowe (ReadRate, Dropbox, Send-to-PocketBook, PocketBook Sync).

Poza dotykowym wyświetlaczem, czytnik ma również ergonomiczne klawisze do przerzucania stron, ukryte u dołu ekranu, umożliwiające nawigację po menu i wygodną obsługę jedną ręką.

Model ten jest dostępny w sklepie internetowym czytio.pl. W przedsprzedaży PocketBooka Aqua można nabyć w promocyjnej cenie: 549 zł.