Łukasz Szewczyk03.06.2017 (11:42)2 komentarze

E-urząd: SMS poinformuje o gotowym paszporcie

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało kolejne ułatwienie dla osób składających wniosek o paszport.
SMS
Od czerwca 2017 roku każdy, kto złoży wniosek o paszport może zostać powiadomiony sms-em lub e-mailem, o tym że paszport jest już gotowy do odbioru. Usługa jest bezpłatna. Żeby z niej skorzystać trzeba przy składaniu wniosku o paszport podać swój numer telefonu lub adres e-mail i wyrazić zgodę na przetwarzanie tych danych. Obywatel otrzyma informację, że paszport czeka na niego w urzędzie: SMS-em "Twój paszport jest do odbioru w (nazwa urzędu, ulica)" lub e-mailem: "Zapraszamy po odbiór paszportu w urzędzie, w którym został złożony wniosek". Można podać i numer telefonu, i adres e-mail. Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym na terenie kraju, niekoniecznie w województwie, w którym jesteśmy zameldowani.
Czas oczekiwania na wydanie paszportu w kraju nie powinien być dłuższy niż 30 dni, w praktyce jest często krótszy, stąd usługa, dzięki której dowiemy się, że paszport jest już gotowy do odbioru.

W 2016 roku zostało wydanych ponad 1, 334 mln. paszportów, natomiast w tym roku od stycznia do kwietnia - ponad 456 tysięcy.
MSWia

Komentarze (1 - 2 z 2)

Po co zgoda na przetwarzanie danych osobowych? Przecież i tak mają moje dane, a sam nr nie jest daną osobową.
 0  
Rewolucja na marę wynalezienia koła...
 0