Łukasz Szewczyk05.06.2017 (11:09)3 komentarze

Toshiba wraca do Polski z nową ofertą telewizorów

Po blisko dwóch latach nieobecności na polskim rynku audiowizualnym Toshiba powraca z nową ofertą telewizorów. Jest to element europejskiej strategii marki, która zakłada obecność Toshiby na kluczowych rynkach.
Toshiba Smart TV
Realizacja strategii jest możliwa dzięki umowie licencyjnej podpisanej z Grupą Vestel, jednym z największych w Europie producentów sprzętu RTV i AGD. Toshiba TV zamierza już od czerwca 2017 roku oferować telewizory zarówno poprzez tradycyjne kanały sprzedaży, jak i sprzedaż online.
Telewizory Toshiba
Telewizory Toshiba
Zgodnie z umową zawartą jesienią 2016 roku, podczas berlińskich targów IFA, Toshiba przekazała firmie Vestel licencję na produkcję, sprzedaż, marketing i dystrybucję telewizorów pod marką Toshiba na rynku europejskim. Po niespełna roku Vestel, który jest obecnie jednym z największych producentów telewizorów w Europie, wprowadza do sprzedaży nowe linie telewizorów pod japońską marką.

- Wprowadzenie nowych serii oznacza nie tylko tchnięcie nowego życia w dobrze wszystkim znaną markę telewizorów, ale również ożywienie całego przemysłu dzięki atrakcyjnej cenowo ofercie na rynku telewizorów tej klasy. Wykorzystujemy zdolności technologiczne oraz siłę produkcyjną firmy Vestel, by dotrzeć do klienta masowego. Włączamy do naszej oferty technologie wysokiej jakości, na przykład wielkoekranowe konstrukcje OLED, opracowujemy serie telewizorów w atrakcyjnych cenach i o bogatych funkcjach. Wyposażamy telewizory w jakość UHD, takie jak szeroka gama kolorów, aby dać widzom większą satysfakcję z oglądania - komentuje Matthew Lang Dyrektor Zarządzający w Vestel UK odpowiedzialny za rozwój marki Toshiba w Europie

- Polska pozostaje kluczowym rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej dla Grupy Vestel, która od lat jest obecna w naszym kraju poprzez sprzedaż takich marek jak Sharp AGD, czy Hitachi TV oraz JVC TV. Zatem naturalnym krokiem było wprowadzenie u nas do sprzedaży najnowszej serii telewizorów Toshiba, które pod względem jakości, unikalnego designu i funkcjonalności mogą konkurować z innymi graczami w tej kategorii produktowej - dodaje Andrzej Krop, Dyrektor Zarządzający Vestel Poland sp. z o.o.

Toshiba TV - seria Smart
Toshiba TV - seria Smart
Nowa seria telewizorów Smart marki Toshiba łączy widzów z nowej generacji domową rozrywką. Telewizory o przekątnych 55, 49, 43, 39, 32, 28 i 24 cale wyświetlają wyraźniejsze detale dzięki jakości obrazu Full HD lub HD Ready.

Wszystkie modele w ofercie wyposażone są także w inteligentny portal Toshiba, który pozwala użytkownikom na przeglądanie internetu, swobodne przenoszenie się między różnymi filmowymi światami, a nawet na dołączenie do szerszych, międzynarodowych społeczności dzięki aplikacjom YouTube¸ Twitter i Facebook. Dostęp do szerokiej oferty materiałów on-demand oraz usługi catch-up TV pozwalają na oglądanie hitów serwisów Netflix, Chili Cinema oraz Ipla i odtwarzanie muzyki z aktualnych list przebojów. Dzięki usłudze Opera TV Store widzowie mają dostęp do dodatkowych treści i mogą cieszyć się filmami, serialami, programami sportowymi, muzyką oraz grami online.

Każdy telewizor posiada trzy gniazda HDMI, do których użytkownicy mogą podłączyć wszystkie swoje urządzenia HD, w tym odtwarzacze Blu-ray czy konsole do gier. Dwa gniazda USB również dostarczają nowych sposobów rozrywki, pozwalając na odtwarzanie muzyki i filmów z urządzeń USB.

Telewizory zbliżają do siebie rodziny i przyjaciół dzięki funkcji ScreenShare, która pozwala użytkownikom tworzyć własny program: dzięki niej widzowie mogą udostępniać na dużym ekranie materiały ze swoich urządzeń z systemem Android. Telewizory serii Smart mają za zadanie przedstawiać widzom wciągające, budzące większe emocje sceny, dlatego odtwarzają również lepszej jakości dźwięk dzięki systemowi DTS TruSurround HD.

Toshiba TV - seria Entry
Toshiba TV - seria Entry
Seria telewizorów Entry (o przekątnych 49, 43, 39, 32, 28 i 24 cale) pozwala także na zatrzymywanie i nagrywanie programu telewizyjnego bezpośrednio na urządzeniu USB, zwiększając kontrolę użytkowników nad ofertą programową.

Toshiba TV - seria U77
Toshiba TV - seria U77
Toshiba stawia sobie za cel podniesienie standardów telewizji oraz zwiększenie efektowności i intensywności obrazów na ekranie telewizora. Firma chce zrealizować zamierzenia dzięki niepowtarzalnej serii U77. Telewizory U77 o przekątnych ekranu 55 i 49 cali mają za zadanie zachwycać i urzekać niespotykaną gamą kolorów oraz najnowocześniejszymi technologiami wyświetlania obrazu i odtwarzania dźwięku. Oba telewizory o szerokiej palecie barw wyświetlają prawie cztery razy więcej kolorów niż produkty o rozdzielczości HD i wiernie odwzorowują 1024 odcienie każdego koloru. Modele wyświetlają subtelne nuty barw, które wcześniej ginęły w szerokim spektrum, a tym samym ożywiają obraz, podkreślają szczegóły tła oraz wywierają silniejsze wrażenie dzięki wyraźnym kontrastom. Aby każda scena wyglądała dokładnie tak, jak życzyłby sobie tego jej twórca, oba telewizory odwzorowują 99% przestrzeni barw DCI-P3. Telewizory serii U77 obsługują także rozdzielczość Ultra HD 4K


Telewizory Toshiba będą dostępne w sprzedaży w czerwcu 2017 w sieci sklepów MediaMarkt, Saturn oraz w sklepie internetowym Redcoon.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Nigdy więcej nic od Toshiby, wieczne aktualizacje które psuły coś co jeszcze działało; restart goni restart; serwis z oprogramowaniem co najmniej raz na 2 miesiące żeby naprawić aktualizację. Kłamią że twój tv dostanie taką i owaką aplikację, aplikację tak ale na nowe tv które dopiero trafią do sprzedaży; mają klienta szeroko w d.... ODRADZAM zakup, po pierwszym rozczarowaniu kolejne, Piękny obraz ,super dźwięk, po aktualizacji rozmyty, dźwięk jak z głośnika w wiadrze.
 2  
wyświetlają wyraźniejsze detale dzięki jakości obrazu Full HD lub HD Ready.
-------------------
HD Ready!??? ktoś w dzisiejszych czasach wspomina że TV obsługuje HD Ready!!
Oni chyba na prawdę kilka lat nie mieli kontaktów z Polską i chcą zabłysnąć "nowościami" z epoki kamienia łupanego.
A reszta tej "prezentacji" to już jest tak żenująca jak by to miał człowiek z dżungli kupić ten cud techniki.
 0  
nigdy więcej toshiby brak aktualizacji kodeków w telewizorze, albo nie wyświetla obrazu albo brak dźwięku. O napisach nie będę wspominał bo to dramat :D
 0